niedziela, 04 czerwca 2023r.

Zielone smoothie – na co pomaga?

Smoothie występuje w wielu różnych odmianach. Obecnie coraz większe zainteresowanie budzi wersja zielona. Co stoi za jej popularnością? Z czego powstaje? Jakie ma właściwości? Chcesz poznać odpowiedzi na przywołane pytania? W takim razie przeczytaj artykuł.

Co wchodzi w skład zielonego smoothie?

Wspomniane smoothie, jak sama jego nazwa wskazuje, powstaje na bazie zielonych owoców, ziół i warzyw. Co może znaleźć się w jego składzie? Kiwi, gruszka, jabłko, mięta, pietruszka, jarmuż, szpinak itp. Coraz częściej dodaje się również do niego chlorellę, słodkowodny algi występujące na Dalekim Wschodzie.

Jakie właściwości ma zielone smoothie?

Zielone smoothie to bez wątpienia jeden z tych produktów, który powinien zagościć w dobrze zbilansowanej diecie. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Tego typu napój zawiera duże ilości błonnika, który wspiera pracę układu trawiennego. Zapobiega zaparciami i przyspiesza metabolizm. Jednocześnie ułatwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. Zapewnia uczucie sytości na długi czas, a w rezultacie minimalizuje ryzyko podjadania między posiłkami i pomaga w utrzymaniu szczupłej sylwetki.

Co jeszcze potrafi zielone smoothie? Niweluje szkodliwy wpływ reaktywnych form tlenu, czyli wolnych rodników. To właśnie te związki odpowiadają za przedwczesne starzenie się organizmu, powstawanie zmarszczek, utratę elastyczności skóry oraz zmniejszoną produkcję kolagenu. Warto również podkreślić, że regularne picie napoju z zielonych owoców i warzyw, dzięki dużej zawartości antyoksydantów, zmniejsza ryzyko wystąpienia różnego rodzaju schorzeń, w tym chorób nowotworowych. 

Nadal zastanawiasz się, czy warto włączyć do swojego codziennego jadłospisu opisywany koktajl? Dzięki niemu nie tylko zadbasz o swoją  urodę i sylwetkę, lecz także zyskasz większą odporność i wzmocnisz reakcje immunologiczne organizmu. Napój jest cennym źródłem witaminy C, która wspomaga walkę organizmu z rozmaitymi bakteriami, a także innymi drobnoustrojami. 

Zielone smoothie – zrobić czy kupić?

Zielone smoothie możesz zrobić w domu, korzystając ze składników używanych na co dzień w kuchni. Wystarczy zmiksować warzywa, owoce i zioła z wodą. Wspomniana czynność pochłania jednak zwykle dużo energii. Trzeba umyć i pokroić składniki, a potem je rozdrobnić w kielichu blendera.  A co w sytuacji, gdy nie masz na to wszystko  czasu? Nie rezygnuj ze zdrowej przekąski. Kup gotowe produkty. Ma je w swojej ofercie między innymi sklep LifeBerry.