sobota, 20 lipca 2024r.

Wyjątkowa moc witaminy C

Wyjątkowa moc witaminy C

Każdy doskonale wie, że nasz organizm potrzebuje regularnego dostarczania określonych związków odżywczych i witamin, aby odpowiednio funkcjonować. Niektóre z nich są na tyle wyjątkowe, że posiadają kompleksowy charakter i są w stanie przynieść nam wiele korzyści różnego rodzaju. Dokładnie taka jest dobrze nam wszystkim znana witamina C. Co takiego ma ona do zaoferowania i dlaczego warto często po nią sięgać?

Coś dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Witamina C to przede wszystkim nieoceniona pomoc w walce z rozmaitymi chorobami. Wzmacnia układ odpornościowy, pomaga chronić się przed przeziębieniem i grypą, a także wykazuje działanie przeciwzapalne. Normuje ciśnienie krwi i zmniejsza poziom zmęczenia. Co ciekawe, ułatwia również utrzymanie dobrego nastroju! Wszystko to dzięki temu, że zwiększa uwalnianie oksytocyny. Aby móc cieszyć się tymi wspaniałymi efektami, warto zadbać o to, by w naszym jadłospisie znajdowało się wiele produktów obfitujących w tę witaminę. Znajdziemy ją zwłaszcza w takich przysmakach, jak:

  • truskawki
  • czarne porzeczki
  • grejpfruty
  • cytryny
  • kiwi
  • pomarańcze
  • czerwone porzeczki

Podczas stanów chorobowych rozsądnie będzie dodatkowo suplementować tę witaminę, sięgając w tym celu po szeroko dostępne tabletki.

Cieszyć się piękną i pełną blasku skórą

Witamina C znajduje również zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Na jej bazie tworzy się rożnego rodzaju kremy i sera, które są w stanie zapewnić znakomite rezultaty. Ich stosowanie sprawi, że skóra stanie się bardziej promienna, zregenerowana, jędrna i wygładzona. Jej koloryt będzie ujednolicony, a przebarwienia potrądzikowe oraz posłoneczne ulegną znacznemu zmniejszeniu. Ten składnik jest także nieoceniony w walce z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Najczęściej znajdują się one na policzkach i nosie. Kosmetyki z zawartością kwasu askorbinowego skutecznie je wzmacniają, zapobiegają ich pękaniu oraz niwelują zaczerwienienia. Nie istnieje chyba prostszy sposób na to, by zapewnić sobie jedwabiście gładką cerę o młodym, świeżym wyglądzie.

Zatrzymać czas? To możliwe!

Tego rodzaju produkty pozwolą na dłuższe cieszenie się skórą pozbawioną oznak starzenia się. Jak to możliwe? Witamina C poprawia elastyczność, zwiększa gęstość skóry oraz spłyca zmarszczki. To prawdziwy eliksir młodości, który sprawdzi się jako element pielęgnacji u kobiet w różnym wieku i o różnych potrzebach. Asortyment branży kosmetycznej jest obecnie na tyle szeroki i urozmaicony, że każda, nawet najbardziej wymagająca klientka znajdzie produkt, który spełni jej oczekiwania.