sobota, 20 lipca 2024r.

Przeprowadzka – jak się spakować przed długim transportem?

photo 1595054225874 7d2315262e73cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8bW92ZXxlbnwxfDB8fHwxNzE3Nzg4OTQ2fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przenosiny akcesoriów z mieszkania na nowe miejsce nie są łatwym zadaniem. Podczas takiego procesu trzeba dokładnie zabezpieczyć wszystkie meble i elementy na czas transportu. Ze stabilnymi, ciężkimi przedmiotami raczej nie będzie problemów, jednak delikatne eksponaty, takie jak akcesoria zastawy kuchennej mogą wymagać więcej uwagi

Samochody transportowe mają odpowiednie wyposażenie

Na początek warto podkreślić, że realizując przeprowadzki w Warszawie, dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Takie usługi co prawda nie należą do tanich, jednak mogą całkowicie znieść obowiązki wynikające z realizacji przenosin. Dodatkowo takie przedsiębiorstwa często mają rozbudowaną flotę samochodów, przystosowanych do transportu różnego rodzaju artykułów.

Samochody transportowe mają liczne zabezpieczenia w postaci pasów mocujących i specjalnych wnęk, gdzie łatwo można umieścić nawet produkty wielkogabarytowe. Oczywiście nie należy jednak nadmiernie ufać firmie przeprowadzkowej i każdy mebel przed wywózką warto zapakować do odpowiedniego materiału ochronnego.

W przypadku mebli najlepszym wyjściem będzie karton

Drewniane oraz metalowe konstrukcje są dość odporne na wstrząsy powstałe w czasie jazdy. W ich przypadku warto skorzystać z kartonów, które często znajdziemy nawet w domowym garażu. Jeśli mamy oryginalne opakowania to jeszcze lepiej, ponieważ często znajdują się w nich dodatkowe styropianowe zabezpieczenia chroniące krawędzie produktu.

Kartonowe opakowania możemy zamówić w hurtowniach budowlanych i sklepach papierniczych. Dostępne są również przeważnie za darmo w sklepach sieciowych, ponieważ pozostałości po sprzedanych produktach są przez pracowników najczęściej wyrzucane. Firmy realizujące przeprowadzki prywatne bardzo często mają też dostęp do własnych dostawców materiałów zabezpieczających, z których będziemy mogli skorzystać.

Jak zabezpieczyć delikatne akcesoria?

Szklane i porcelanowe elementy nie powinniśmy układać jedne na drugim. Najlepiej pakować je w osobne kartony, lub przekładać kilka akcesoriów materiałem zabezpieczającym. Może to być folia bąbelkowa, stare ubrania lub inny surowiec, który odizoluje ścianki produktów od siebie.

Pamiętajmy też, by układać kartony z delikatnymi przedmiotami na samej górze. Nie możemy na nich ustawić innych produktów, nawet gdy będą one stosunkowo lekkie. W czasie jazdy będą one potęgować drgania, co często przyczynia się do uszkodzeń akcesoriów.