sobota, 20 lipca 2024r.

Na ile zębów zakłada się licówki? Dlaczego licówki to świetny sposób na piękne zęby?

photo 1544507888 56d73eb6046ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMTh8fGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2OTQ4NzYxNgixlibrb 4.0.3q80w1080

Licówki to świetny sposób na szybką poprawę wyglądu uzębienia. Dzięki takiemu zabiegowi zęby mogą wyglądać naprawdę świetnie, a my możemy cieszyć się pięknym uśmiechem. W ofercie gabinetów stomatologicznych znajdują się licówki wykonane z różnych materiałów, a więc pacjent może sam dokonać wyboru. Ponadto licówki można założyć nie na jeden, a na więcej zębów. Co należy wiedzieć o licówkach i jak dużo licówek można założyć u jednego pacjenta?

Zakładanie licówek – co warto wiedzieć?

To, jak dużo licówek zostanie założonych, zależy przede wszystkim od tego, w jaki stanie są zęby. Często zaleca się założenie licówek nie tylko na jeden ząb, który wymaga poprawy wyglądu, ale też na sąsiadujące zęby, aby były one równe i nie wyróżniały się podczas uśmiechu.

Oczywiście można założyć jedną licówkę, ale istnieje też możliwość założenia ich znacznie więcej. Nie da się jednoznacznie określić konkretnej liczby licówek, jaką powinien mieć pacjent, gdyż jest to kwestia indywidualna. Jeżeli jednak chcemy mieć idealne zęby zwłaszcza z przodu oraz te boczne dobrze jest zdecydować się na większą liczbę licówek.

Obecnie można założyć licówki bez szlifowania, dzięki czemu większa liczba pacjentów decyduje się na tego typu zabieg. Brak konieczności szlifowania zębów wydaje się pacjentom znacznie bezpieczniejsze, gdyż nie potrzeba jest tu ingerencja w zęby stałe.

Czy zawsze można założyć licówki?

Pomimo że licówki to szybki sposób na poprawę wyglądu uzębienia nie można założyć ich u każdego pacjenta. Do przeciwwskazań wykluczających możliwość założenia licówek zaliczamy: poważne wady zgryzu, zęby z dużą ilością wypełnień, nieprawidłowa higiena jamy ustnej, próchnica, a nawet obgryzanie paznokci.

Wiele z tych przeciwwskazań to chwilowa przeszkoda uniemożliwiająca założenie licówek, a więc jeśli problem zostanie wyeliminowany, można znów rozważyć taki zabieg. Podczas wizyty i przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem dentysta oceni stan jamy ustnej oraz powie, czy aplikacja licówek jest możliwa.

Dlaczego licówki to dobre rozwiązanie?

Licówki Wrocław zakłada się ze względów estetycznych, co pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Poza tym w przypadku licówek bez szlifowania nie jest konieczna ingerencja w zęba. Dzięki licówkom można szybko poprawić wygląd zębów.

Co więcej, licówki są w różnym przedziale cenowym, dlatego można je dopasować pod względem możliwości finansowych pacjenta. Przebarwienia czy niewielkie nierówności zębów to problem, który można skutecznie wyeliminować za pomocą licówek. Wyglądają one naturalnie, przez co nikt nie zauważy, że poprawialiśmy wygląd zębów.