środa, 17 kwietnia 2024r.

Laseroterapia we współczesnej kosmetologii – jakie zabiegi można wykonać?

photo 1565768028719 709cc89b4bbacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Aparatura laserowa wykorzystywana jest w wielu dziedzinach we współczesnym świecie, między innymi w medycynie. Użycie lasera przy wykonywaniu wielu zabiegów jest mniej inwazyjne niż operacje chirurgiczne, a jednocześnie bywa bardziej precyzyjne. Laserowe metody leczenia znalazły szczególne zastosowanie w medycynie estetycznej.

Decydując się np. na laserowe usuwanie trądziku różowatego, znamienia lub blizny warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu medycyny estetycznej. To kilka przykładów wskazanego zdrowotnie oraz pożytecznego sposobu użycia lasera. Jakie jeszcze zabiegi laserowe polecają salony kosmetyczne? Podpowiadamy!

Laser, jako narzędzie skuteczne w walce o zdrową skórę

Skóra to największy organ ludzkiego ciała, a jej wygląd bezwzględnie wiąże się ze stanem jej zdrowia. W dziedzinie, jaką jest medycyna estetyczna stawia się nie tylko na poprawę wyglądu, ale również na eliminację przyczyn chorobowych, pogarszających jej stan. Tu warto wymienić usuwanie znamion, rumienia, czy laserowe usuwanie żylaków.

Zabiegi laserowe polegają na nieinwazyjnej metodzie wnikania skoncentrowanego promienia w głąb tkanki i usunięcie szkodliwych czynników, jak również pobudzenie jej do regeneracji. Tu laser zdecydowanie ma korzystne zastosowanie, gdyż w efekcie pozwala całkowicie i precyzyjnie wyeliminować zmianę patologiczną. Szybki proces rekonwalescencji to kolejna zaleta tej metody.

Użycie lasera dla poprawienia urody i samopoczucia.

Wśród zabiegów laserowych wielką popularnością cieszą się te, które mają wpływ na poprawienie wyglądu zewnętrznego. Laser pozwala uzyskać wyraźne efekty już po kilku godzinach od jego użycia, a po kilku dniach skóra staje się młodsza i bardziej świeża. Niewątpliwie takie zabiegi poprawiają również samopoczucie i ograniczają stres.

Tu warto wymienić chociażby fotoodmładzanie T3. To zabieg polegający na regeneracji włókien kolagenowych w skórze, a tym samym ujędrnienie jej oraz poprawę kolorytu. Zabiegi laserowe pływają także na wygładzanie nierówności oraz eliminowanie pierwszych zmarszczek.

Co jeszcze w kosmetologii robi laser?

Skóra to zewnętrzna warstwa ciała, która najczęściej ulega drobnym lub dużym uszkodzeniom. Jeszcze kilkanaście lat temu blizny powypadkowe lub pooperacyjne mogły być usuwane tylko poprzez chirurgiczne zabiegi. Kilka lat temu laser zaczął dominować w tej dziedzinie.

To, co było kiedyś zarezerwowane dla wybranych, w tej chwili dostępne jest dla każdego. Dzięki coraz powszechniejszym zabiegom laserowym możliwe jest usunięcie blizn, pozbycie się starych tatuaży, czy rozstępów po odchudzaniu lub ciąży.