środa, 28 lutego 2024r.

Kto kupuje apartamenty nad morzem i dlaczego?

photo 1679105796578 aa48a4d7dea3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyM3x8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Wakacyjny urlop bardzo często spędzamy w atrakcyjnych miejscach, takich jak góry czy morze. To tutaj można zresetować swój umysł i odciąć się od codziennych problemów. Miejscowości turystyczne, takie jak Gdańsk czy Międzyzdroje co roku oblegane są przez tłumy plażowiczów, którzy chcą choć przez moment skorzystać z pięknej pogody na plaży. W tych miejscach bardzo często powstaje też rozwinięta sieć noclegowa z luksusowymi apartamentami.

Nieruchomości inwestycyjne nad morzem – dlaczego warto?

W pobliżu kurortów deweloperzy stale udostępniają nowe mieszkania i apartamenty, które najczęściej trafiają w ręce inwestorów. Odpowiednio przygotowany lokal może posłużyć jako mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy, co w tej lokalizacji okaże się strzałem w dziesiątkę. Ze względu na duże zainteresowanie turystów w sezonie i poza nim, pomysł z udostępnieniem nieruchomości przyniesie spore dochody.

Dlatego większość mieszkań i lokali użytkowych w pobliżu kurortów kupowana jest przez przedsiębiorców, którzy szukają sposobów na zbudowanie pasywnego dochodu. Należy podkreślić, że inwestycja w taką nieruchomość wiąże się ze sporym wydatkiem, ponieważ wartość apartamentu w pobliżu miasta turystycznego może kilkukrotnie przekraczać standardową cenę mieszkania.

Na czym polega wynajem krótkoterminowy?

To forma udostępniania lokalu opierająca się na przyjmowaniu turystów oraz klientów biznesowych do lokalu na stosunkowo krótki okres. Przepisy nie podają szczegółów odnośnie maksymalnego czasu mieszkania w apartamencie, dlatego może on wynosić od kilku dni do miesiąca. Najem krótkoterminowy jest z reguły droższy od innych form udostępniania mieszkania, choć wiąże się z zachowaniem wyższego standardu pomieszczeń.

Nieco inaczej wygląda w tym przypadku obsługa. Zarządzanie najmem warszawa przy umowach długoterminowych opiera się głównie na wstępnym przygotowaniu lokalu, znalezieniu potencjalnych lokatorów i późniejszym egzekwowaniu płatności oraz usuwaniu usterek. W przypadku najmu krótkoterminowego trzeba zadbać o stałą promocję lokalu obsługę klientów oraz zachowanie wysokiego standardu.

Czy taki biznes ma sens?

Jeśli odpowiednio podejdziemy do tego zadania, możemy liczyć na wysoką stopę zwrotu. Inwestycja w nieruchomości nadmorskie może być bardzo opłacalna, jeśli znajdziemy sposób na całoroczne obłożenie lokalu. Zarządzanie najmem przez zewnętrzną firmę może ułatwić to zadanie. Specjaliści chętnie zajmą się promocją lokalu i obsłużą wszystkich lokatorów nieruchomości.