sobota, 20 lipca 2024r.

Kradzież na „Game Boya” jakie marki? Jak skutecznie ustrzec się przed taką metodą kradzieży?

photo 1519641471654 76ce0107ad1bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Kradzież samochodu to ogromny kłopot dla właściciela. Niestety ilość kradzieży nie maleje, a dzięki nowoczesnym metodom stosowanym przez złodziei wciąż rośnie. Bez zastosowania odpowiednich zabezpieczeń auto może zostać skradzione przez złodziei w ciągu kilku sekund, nie zwracając przy tym uwagi osób postronnych. Jakie marki są najczęściej kradzione i jak ustrzec się przed kradzieżą metodą na „Game Boya”?

Najczęściej kradzione marki samochodów metodą Game Boya

Nie da się przewidzieć, kiedy zostanie skradziony samochód. Natomiast można skorzystać z zabezpieczeń, które uchronią nas przed utratą pojazdu. W przypadku kradzieży na Game Boya zainteresowaniem cieszą się nowe samochody z systemem bezkluczykowym i o dużej wartości.

Do najczęściej kradzionych marek zaliczamy: Mitsubishi, Kia, Nissan, Toyota, Infiniti, Hyundai. Warto dodać, że do kradzieży na Game Boya może dojść w środku miasta, gdzie wokół znajduje się bardzo dużo osób. Niestety nie ma takiej możliwości, aby przewidzieć, kiedy dojdzie do kradzieży, dlatego nie należy oszczędzać na ochronie auta.

Wyżej wymienione marki znajdują się w największym zainteresowaniu przestępców, jednak nie oznacza to, że inne samochody są bezpieczne. Każde auto posiadające bezkluczykowy system, powinno być odpowiednio zabezpieczone.

Czy można zabezpieczyć samochód przed kradzieżą na Game Boya?

Kradzież na Game Boya to skuteczna metoda dla złodziei na przejęcie kontroli nad pojazdem. Oczywiście zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą obejmuje w dużej mierze montaż GPS, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Wyróżniamy też nietypowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą m.in. odcięcie zapłonu – immobilizer lub blokady fizyczne (blokada kierownicy).

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą na Game Boya jest znacznie trudniejsze, ale nie niemożliwe. Jeżeli skorzystamy z nowoczesnych sposobów, możemy liczyć na gwarancję bezpieczeństwa, nawet gdy złodzieje wykorzystują nowoczesne metody kradzieży.

Jak nowoczesne technologie wpływają na zabezpieczenie/kradzieże samochodów?

Rozwój technologii to bardzo korzystne zjawisko. Dzięki temu można jeszcze skuteczniej zabezpieczyć auto przed kradzieżą. Należy jednak dodać, że rozwój technologii wpływa także na coraz nowocześniejsze metody kradzieży aut.

Taka sytuacja jest nieunikniona, dlatego trzeba się przed tym chronić i korzystać z rozwiązań pozwalających na uniknięcie utraty auta. Brak stosowania zabezpieczeń to ogromne ryzyko, zwłaszcza gdy mamy w posiadaniu drogi samochód.