środa, 17 kwietnia 2024r.

Jakie sztuczne rośliny wybrać na zieloną ścianę w domu?

photo 1592150621744 aca64f48394acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8Z3JlZW4lMjB3YWxsJTIwcGxhbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ4MTc5ODQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zielone ściany to obecnie coraz wyraźniejszy trend w aranżacjach wnętrz. Planując stworzenie w mieszkaniu ogrodu wertykalnego musimy wpierw podjąć decyzję o jego rozmiarach i ustawieniu w danym pomieszczeniu. Kluczowe to jest, kiedy trzeba wybrać gatunki roślin, które dobrze się prezentują, a jednocześnie są łatwe w utrzymaniu.

W tym przypadku należy podjąć decyzję o tym, czy zielona ściana ma powstać z żywej, czy sztucznej roślinności. W pierwszym przypadku konieczne jest dobranie roślin pasujących do warunków mikroklimatycznych. W drugim natomiast rośliny powinny spełniać głównie estetyczne kryteria i pasować do aranżacji całego wnętrza.

Niepowtarzalne kwiaty – ozdoba każdej zielonej ściany

Sansewieria jest bardzo popularną rośliną ozdobną wewnętrzna, ponieważ jest łatwa w pielęgnacji i nadaje się do różnych pomieszczeń zarówno w domu, jak i w biurze. Kwiat sansewieria, zwany również językiem teściowej ma wyjątkowy wygląd. Charakteryzuje się długimi, sztywnymi liśćmi o zielonym kolorze z charakterystycznymi, jasnymi plamkami.

Jeśli chodzi o zieloną ścianę wertykalną, to sztuczny kwiat sansewieria na pewno się w niej pięknie zaprezentuje. Dzięki swoim sztywnym liściom i charakterystycznemu wyglądowi sansewieria dodaje przestrzeni eleganckiego i nowoczesnego charakteru.

Rokitnik na małych rozmiarów zielonej ścianie wertykalnej

Rokitnik to roślina, która występuje w wielu gatunkach, różniących się kształtem i rozmiarem liści. Najczęściej wykorzystywane w dekoracji sztuczne rokitniki to gatunki o delikatnych, zwisających liściach.

Sztuczne rokitniki, podobnie jak ich żywe odpowiedniki, charakteryzują się zróżnicowaną kolorystyką liści — od intensywnie zielonej po jasnozieloną. Rokitnik może mieć również delikatne, białe kropki lub prążki na liściach, co dodaje mu uroku i elegancji. Sztuczny rokitnik to popularna roślina ozdobna, która często wykorzystywana jest do tworzenia zielonych ścian wertykalnych i mat ze sztucznej roślinności.

Inne rośliny na zieloną ścianę do mieszkania

Sztuczne paprocie to piękne, ozdobne rośliny, które wyglądają świetnie na zielonej ścianie wertykalnej. Są odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu. Dobrym pomysłem zawsze będą pnącza, takie jak bluszcz lub winorośl, które pięknie pokryją ogród wertykalny.

Poza zielonolistnymi roślinami do wyboru jest wiele rodzajów sztucznych kwiatów. Piękna orchidea lub storczyk, to eleganckie rośliny, które będą wspaniale wyglądać na zielonej ścianie wertykalnej. Warto przypomnieć, że wszystkie sztuczne rośliny są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają podlewania.