niedziela, 04 czerwca 2023r.

Jakie obuwie na orlik? Podpowiadamy jak wybrać najlepsze warianty

photo 1600185365926 3a2ce3cdb9ebcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxzaG9lc3xlbnwxfDB8fHwxNjQyMDY4NTMyixlibrb 1.2.1q80w1080

Amatorzy piłki nożnej często trenują na klasycznym orliku. Sztuczna murawa stanowi doskonałą alternatywę dla standardowego boiska, jednak takie środowisko będzie wymagać dopasowanego obuwia. Markowe buty sportowe muszą w tym przypadku mieć kilka cech, które ułatwią stabilizację stopy i amortyzację każdego kroku. Jakie powinny być buty na orlik? I czym kierować się podczas zakupu najlepszych wariantów?

Co jest ważne podczas gry w piłkę?

Każdy zapalony zawodnik z pewnością wie, że na boisku liczy się szybkość oraz zwinność. Tylko posiadając te dwie cechy możemy z łatwością prowadzić piłkę po ziemi i kiwać przeciwników. Dlatego obuwie sportowe dostępne w sklepie Woliniusz zostało przygotowane w taki sposób, by nie obciążać nadmiernie stóp gracza.

Piłkarz powinien wykorzystać produkty, które zapewnią stabilizację i amortyzację każdego kroku. Sztuczna murawa jest nieco twardsza od zwykłego trawnika, dlatego warto zainwestować w produkty o odpowiednio wyprofilowanej podeszwie, która ma dość elastyczną i giętką strukturę. Ze względu na duże obciążenie śródstopia, warto też postawić na markowe buty sportowe z dodatkowymi wzmocnieniami w tej części. Pozwoli to uniknąć urazów kończyny i zwiększyć komfort w trakcie gry.

Lekkie obuwie to podstawa

Podczas gry w piłkę nasze stopy wykonują największą pracę. Nie powinny być zatem obciążone niedopasowanym obuwiem, które będzie blokowało ich ruchy. Produkty do gry w piłkę muszą mieć więc opływowy kształt i być przygotowane ze stosunkowo lekkiego, a zarazem wytrzymałego materiału.

Do gry na orliku najlepiej wykorzystać standardowe korki, lub buty sportowe, które zamówisz online w sklepie Woliniusz. W trakcie doboru najlepszego wariantu trzeba też zastanowić się nad właściwym rozmiarem. Najlepiej, gdy wkładka będzie maksymalnie pół centymetra większa od długości stopy. Wtedy but będzie doskonale chronił ją przed urazami.

Na co jeszcze zwracać uwagę w trakcie zakupu?

Jedną z istotniejszych cech dobrego obuwia do gry w piłkę jest sposób łączenia jego elementów. Najlepiej stawiać na obuwie przygotowane w technice bezszwowej. Sklep z butami sportowymi zapewnia szereg takich wariantów, które odznaczają się dużą wytrzymałością. 

W pierwszej kolejności warto sprawdzić łączenie między podeszwą a spodnią częścią cholewki. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek pęknięcia i wady produkcyjne, najlepiej poszukać innego wariantu. W przeciwnym razie produkt już po pierwszym meczu może okazać się nieprzydatny do użytku. Nie warto również przy zakupie sugerować się ceną lub marką – czasem tańsze produkty mają znacznie lepszą jakość od drogich, wydawać by się mogło ekskluzywnych zamienników.