niedziela, 04 czerwca 2023r.

Jakie kalosze ochronne kupić?

unnamed file 3

Kalosze ochronne to nieodłączny element wyposażenia każdego pracownika zajmującego określone stanowisko. Odzież i obuwie robocze to bardzo istotny punkt regulaminu BHP, który musi być przestrzegany przez każdego pracodawcę. Jakie kalosze ochronne wybrać i gdzie szukać takich produktów?

Wytrzymałe kalosze ochronne

Kalosze ochronne mają za zadanie zapewniać bezpieczeństwo w miejscu pracy. Głównym zadaniem tego typu butów jest ochrona stóp przed różnego rodzaju urazami powodowanymi przez ciężkie, ostre przedmioty lub niebezpieczne oleje, płyny lub wycieki kwasów.

Gumiaki ochronne bez wątpienia sprawdzą się w wielu miejscach pracy. Oczywiście ten model butów jest dostępny w kilku wariantach, dlatego należy dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Proste, klasyczne kalosze ochronne doskonale spełnią swoją funkcję wszędzie tam, gdzie stopy naważone są na kontakt z wodą. Doskonale ochronią stopy również w zakładach pracy, gdzie pracownik ma kontakt z olejami i smarami. Na rynku dostępne jest także obuwie nadające się do pracy w niskich temperaturach, takie buty posiadają dodatkową wkładkę. Poszczególne modele mogą być zaopatrzone także we wkładkę antyprzebicową lub metalowy podnosek. 

Gdzie kupić obuwie ochronne do pracy?

Chociaż wybór obuwia ochronnego i roboczego jest duży, nie każde tego typu produkty będą w stanie nas zadowolić. To, dlatego warto decydować się na korzystanie z ofert renomowanych, cenionych producentów, którzy mają dobre opinie wśród klientów. Tylko wtedy można mieć pewność, że wybrane produkty posłużą na bardzo długi czas i nawet po dłuższym użytkowaniu będą dobrze wyglądać. 

Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze, idealnym rozwiązaniem będzie zrobienie zakupów w internecie. W sieci ceny zawsze są dużo niższe, niż stacjonarnie, co więcej zazwyczaj wybór jest większy. Obecnie można wybierać spośród wielu firm oferujących odzież i obuwie ochronne wysokiej jakości, jednocześnie w przystępnych cenach.

Odzież i obuwie BHP – obowiązek pracodawcy

Zatrudniając się w wybranej firmie na stanowisku wymagającym odpowiedniej odzież roboczej lub ochronnej, trzeba wiedzieć, że to nasz pracodawca jest zobowiązany do jej zapewnienia. Każda firma powinna zagwarantować swoim pracownikom odzież i obuwie, które ochroni i zapewni bezpieczeństwo w czasie wykonywania obowiązków zawodowych.

Jest to kwestia niezwykle ważna i każdy przedsiębiorca musi stosować się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w swoim zakładzie.