sobota, 20 lipca 2024r.

Jakie drzwi do mieszkania zapewnią ciszę i spokój?

unnamed file 2

Żyjemy w czasach, kiedy zewsząd otacza nas hałas. Codzienne, pośpieszne załatwianie spraw powoduje, że wracamy do domu i chcemy odpocząć. Mieszkając w bloku nie jest to łatwe, dlatego warto nasze ognisko domowe zaopatrzyć w dobre drzwi zewnętrzne do mieszkania.

To, na co trzeba zwrócić uwagę zawiera się w trzech punktach: cicho, ciepło i bezpiecznie. Wśród szerokiej gamy ofert należy wybrać takie drzwi, które zapewnią wszystkie, te warunki. Tu warto zaznaczyć, że ponosząc nakłady finansowe na porządną stolarkę drzwiową i tak oczekiwać można szybkiego zwrotu z inwestycji.

Koszt drzwi zewnętrznych

Drzwi są takim elementem wyposażenia domu lub mieszkania, którego nijak nie da się pominąć. Można spokojnie darować sobie drzwi wewnątrz mieszkania i zostawić tylko łazienkowe. Jednakże zewnętrzne drzwi do lokalu to coś, co jest jak fundament i dach. Po prostu być muszą.

Z tego powodu koszt zakupu i montażu może nie być zbyt niski. Niemniej, w zależności od indywidualnych potrzeb można spokojnie go do siebie dopasować. Wybór dobrych drzwi do mieszkania, które zaizolują przestrzeń tak by było ciepło i cicho zwróci się w kosztach energii za ogrzewanie oraz w zdrowiu.

Jaki współczynnik izolacji cieplnej do drzwi mieszkaniowych?

Nowoczesne budownictwo kieruje się coraz bardziej w stronę oszczędzania energii. Klatki schodowe w blokach są, co prawda ogrzewane, ale z całą pewnością nie należą do najcieplejszych miejsc. W tej sytuacji drzwi powinny być dobrze ocieplone i zachować odpowiedni współczynnik Ud.

Inaczej ocieplone drzwi zamontujemy w mieszkaniu na parterze, gdzie wejście na klatkę wywiewa wciąż ciepłe powietrze. Inną izolację wybierzemy w drzwiach na ostatnim piętrze, gdzie z założenia jest dużo cieplej. Mieszkanie w bloku, to nie dom wolnostojący i nie jest tak narażone na utratę ciepła. Bardziej niż o drzwi w tym względzie, warto zadbać o okna.

Antywłamaniowe i akustyczne

Te dwie sprawy są właściwie priorytetem. Mieszkanie w domu wielorodzinnym trzeba dobrze zabezpieczyć zarówno przed włamywaczami, jak i hałasem. W tym celu sięgnąć warto po rozwiązania antywłamaniowe, wytrzymały materiał i dobrą izolację akustyczną.

Chcąc uzyskać dobry efekt wyciszający warto zainstalować drzwi z przylgą. Jest to listwa, która zachodzi na ościeżnicę od strony wewnętrznej po zamknięciu drzwi. Takie rozwiązanie pozwala na dobrą izolację dźwiękową.

Wybór stolarki drzwiowej uwarunkowany jest położeniem mieszkania. Lokal położony przy ruchliwej okolicy powinien mieć drzwi dobrze izolujące akustycznie, a mieszkanie w cichej dzielnicy, już aż takich wymagań nie ma.