sobota, 20 lipca 2024r.

Jakie buty wybrać, by pasowały idealnie do garnituru na miarę?

photo 1529635229076 82fefed713c4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Szyk i elegancja to nie jest tylko kwestia dobrze dobranego stroju. W przypadku pań zazwyczaj na taki efekt składa się ubranie oraz wszystkie możliwe dodatki, od butów i torebki, aż do kolczyków i naszyjnika. Jeśli chodzi o panów, rzecz ma się podobnie, a na elegancki outlook składają się najdrobniejsze szczegóły.

Buty do najdrobniejszych szczegółów nie należą i warto zadbać o ich wygląd i jakość, bo wyraźnie dają się zauważyć w całości. Jeżeli, więc, pan decyduje się na wysokiej jakości garnitur szyty na miarę, to również buty musi umieć sobie dobrać. A to, tylko pozornie jest proste.

Inwestycja w garnitur i inwestycja w obuwie – czy warto?

Do palety codziennych garniturów można dobrać kilka bardziej uniwersalnych par butów, zależnych głównie od pory roku. Jednakże zdarzają się  takie okazje, kiedy mężczyzna zamawia garnitur u krawca. Jest to doskonały wybór, kiedy chcemy mieć dokładnie dopasowany strój w modnym i eleganckim fasonie.

W takim przypadku zakup nowych butów staje oczywistością. Buty, oprócz odpowiedniego fasonu, powinny być również wysokiej jakości. Istotne jest równie odpowiednie dobranie kolorystyczne, gdyż garniturowe buty w kolorze czarnym wcale nie muszą idealnie pasować.

Elegancki garnitur i buty z jakiego materiału?

Do dobrego gatunkowo materiału garnituru należy dostosować materiał na buty. Przyjęło się, że idealne buty do eleganckiego stroju powinny być ze skóry. Nie ma w tej kwestii żadnej alternatywy, elegancki mężczyzna nosi skórzane buty.

Jeśli chodzi o fason to dobrze sprawdzają się półbuty – oxfordy. Ten rodzaj obuwia każdy pan powinien posiadać i korzystać z niego przy wyjątkowych okazjach. To smukłe i wąskie obuwie, które zawsze będzie w modzie ze względu na swoją uniwersalność.

Jaki fason i kolor eleganckich butów do garnituru wybrać?

Eleganckie obuwie może, ale nie musi być czarne, a kolor zależny jest od koloru garnituru. Istotne jest, by nie posiadały nadmiernej ilości zdobień, a jedynie eleganckie szwy. Do najbardziej eleganckich zaliczyć można te, które mają również skórzaną podeszwę. Dobrym wyborem będą też brogsy – półbuty z dziurkami, które idealnie pasują do tweedowych garniturów.

Z innych kolorów można wymienić brązy w różnych odcieniach. Jasne beżowe i ciemno brązowe dobrze współgrają z popielatym garniturem. Inne kolory, to ciemny granat, a nawet ekstrawagancka czerwień. Istotne jest, by umiejętnie dobrać buty do stroju i do dodatków.

Do całości dopasować trzeba krawat, poszetkę i spinki do mankietów. Dopiero tak skompletowany strój odzwierciedla pełnię elegancji mężczyzny.