niedziela, 04 czerwca 2023r.

Jakie buty trekkingowe dla kobiet będą najlepsze?

photo 1497501849790 78f74380d9d3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8cnVubmVycyUyMHRyZWtraW5nfGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDkxNzIixlibrb 4.0.3q80w1080

Góry są wymagającym terenem, dlatego przed wyjściem na szlak warto się odpowiednio przygotować. Spacer po stromych zboczach w trampkach lub niedopasowanych klapkach jest skrajnie nieodpowiedzialny i może skończyć się poważnymi urazami. Dlatego wybierając się na wycieczkę, najlepiej zaopatrzyć się w wygodne buty trekkingowe. Które warianty będą najlepsze dla pań?

Wygląd najważniejszy? Nie tym razem

Pierwszym czynnikiem, który wywołuje zainteresowanie daną marką obuwia u pań jest ich wygląd. Lubimy dobierać buty zgodne z naszymi preferencjami, które jednocześnie podkreślą walory sylwetki. Jednak w przypadku butów trekkingowych, powinniśmy raczej skupić się na ich funkcjonalności. Od właściwego doboru obuwia zależy przecież nasze bezpieczeństwo podczas wycieczki w góry.

Dlatego właśnie dobierając damskie buty trekingowe warto zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych cech. Znaczenie ma przede wszystkim odpowiednia podeszwa, na której stopa będzie idealnie przylegać i nie będzie się ślizgać. Dobrze jest również zwrócić uwagę na kształt i stopień dopasowania cholewki do naszych stóp. Jeśli już podczas przymierzania zauważymy pewien dyskomfort, najlepiej zdecydować się na zakup innego produktu.

Buty niskie czy wysokie?

Wszystko zależy od tego, do jakich celów planujemy je wykorzystać. Produkty wysokie są droższe i cięższe, dlatego chętniej wykorzystywane są podczas dłuższych spacerów w wysokich partiach gór. To produkty efektywniej chroniące kostkę i dolną część nogi, dlatego sprawdzą się na kamienistym terenie ze stromymi zboczami.

Jeśli nasze wyprawy będą miały charakter weekendowy, a my raczej będziemy poruszać się prostszymi szlakami, możemy wybrać buty trekkingowe salomon damskie. To lżejsze i bardziej przewiewne produkty, które zapewnią komfort podczas wycieczki. Większość butów tej kategorii również posiada wzmocnienia podeszwy i wodoodporną membranę, która uchroni stopy przed wilgocią.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Buty trekkingowe powinny mieć odpowiedni rozmiar. Najlepiej wybrać produkty dopasowane, maksymalnie pół numeru większe od długości stopy. Podczas przymierzania lub zakupów internetowych najlepiej sugerować się długością wkładki.

Jeśli kupujemy produkty z niesprawdzonego źródła, dokładnie wypytajmy sprzedawcę o szczegóły dotyczące butów. Możemy również samodzielnie ocenić jego jakość, badając przede wszystkim stan łączeń poszczególnych elementów prezentowanego obuwia.