sobota, 20 lipca 2024r.

Jakie buty na siłownie będą idealne?

photo 1511556532299 8f662fc26c06cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxuaWtlJTIwYWRpZGFzJTIwc2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTcwMzc3MjMxOHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Podczas ćwiczeń na siłowni powinniśmy mieć pełną swobodę ruchów. To miejsce, w którym trenujemy poszczególne mięśnie ciała i nie możemy pozwolić sobie na przypadkowe poślizgnięcie się czy utratę równowagi. Dlatego warto zadbać o odpowiednie buty, które ustabilizują nasze kroki i ułatwią wykonanie zaplanowanych zadań. Jakie najlepiej wybrać?

Buty na siłownię – jakie powinny mieć cechy?

Obiekty tego typu najczęściej mają twarde podłoże, dlatego przede wszystkim warto postawić na warianty z odpowiednią amortyzacją. Lepiej jest wybrać buty męskie nike z elastyczną gumową podeszwą, niż trampki z twardszym spodem. Sprężysty spód zagwarantuje odpowiedni rozkład ciężaru ciała, przez co nasze stopy nie będą się aż tak męczyć w trakcie ćwiczeń.

Znaczenie ma również lekkość obuwia i dopasowanie do kształtu kończyn. Jeśli kupimy zbyt sztywne warianty, które będą obcierać skórę, będziemy stale odczuwać dyskomfort na siłowni. Lekkie obuwie zapewni też większą zwinność, która przyda się szczególnie podczas treningu cardio.

Adidasy to dobry wybór?

Wszystko zależy od ich jakości. Jeśli decydujemy się na zakup tanich wariantów od mniej znanych dostawców, narażamy się na ryzyko przepłacenia za produkt, który po kilku wyjściach ulegnie zniszczeniu. Bardzo często odpowiedniki znanych butów sportowych adidas mają niższą wytrzymałość i nie sprawdzą się podczas serii intensywnych treningów.

Jeśli planujemy zakup porządnych adidasów, najlepiej zwrócić uwagę na warianty dostosowane do warunków na siłowni. Elastyczna powierzchnia, lekki krój cholewki oraz dokładne łączenia poszczególnych elementów obuwia powinny świadczyć o wysokiej jakości. Oczywiście przed zakupem warto również sprawdzić, czy produkt faktycznie pasuje do naszych preferencji. Jeśli podczas przymierzania zauważymy dyskomfort, lepiej postawić na inny wariant.

Jakich butów się wystrzegać?

Przede wszystkim nie warto stawiać na warianty z płaskim, cienkim spodem. W nich stopy mogą być mniej stabilne, co nie tylko utrudni wykonanie ćwiczeń, lecz może nawet zwiększyć ryzyko wystąpienia kontuzji podczas wizyty na siłowni.

Przed zakupem dobrze jest również sprawdzić regulamin lokalu. Niektóre placówki zastrzegają sobie możliwość zastosowania obuwia o konkretnych cechach. Częstym problemem jest czarny kolor podeszwy, który może powodować zabrudzenia nawierzchni. Dlatego przed wyborem najlepszego wariantu zweryfikujmy, czy nie naruszy on zasad panujących na uczęszczanej przez nas siłowni.