sobota, 20 lipca 2024r.

Jakie buty do nordic walking damskie wybrać?

photo 1501372414008 3e3a01b3a86bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8YWRpZGFzJTIwc2hvZXMlMjBuaWtlfGVufDF8MHx8fDE3MTQzMjA3ODV8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Popularne chodzenie z kijkami to nie tylko sport pozwalający pozbyć się niechcianych kilogramów. Dla wielu kobiet aktywność jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i odreagowanie po ciężkim dniu. Pamiętajmy jednak, że nordic walking ma przede wszystkim dostarczać przyjemności, dlatego zadbajmy o odpowiedni ubiór, a w szczególności dopasowane obuwie.

Które warianty będą najlepsze na taki spacer?

Nordic walking wymaga przede wszystkim wygodnych butów. Doskonałym wyborem będą w tym przypadku warianty hikingowe. Buty Salomon ze wzmocnioną podeszwą sprawdzą się w tym przypadku doskonale. To produkty dostosowane do dłuższych spacerów, z odpowiednimi systemami amortyzacji kroków, dzięki którym każdy marsz będzie bardziej komfortowy.

Sportowe produkty również sprawdzą się podczas spaceru z kijkami. Szczególnie wtedy, gdy planujemy pokonać krótszą trasę na twardym podłożu. Gumowa podeszwa znacznie lepiej poradzi sobie na asfalcie, a warianty sportowe są przy tym zdecydowanie bardziej przewiewne.

Jak dobrać rozmiar obuwia?

Najprostszym sposobem będzie przymierzenie kilku wariantów, które wizualnie odpowiadają naszym preferencjom. Postawmy nie tylko na zróżnicowanie fasonów – wypróbujmy zarówno Salomon buty damskie, jak i warianty sportowe, czy trekkingowe. Im więcej butów przetestujemy, tym mniejsza szansa, że dokonamy błędnego wyboru.

Rozmiar obuwia powinien być ściśle dopasowany do stopy. Tylko wtedy podczas spaceru z kijami będziemy czuć się bezpiecznie. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na kształt cholewki. Zbyt ciasne buty mogą bardzo uciskać na skórę stóp, co wywoła otarcia i ból w trakcie chodzenia. Oczywiście cholewka z czasem ulegnie dopasowaniu, jednak jeśli już podczas przymierzania odczujemy dyskomfort, lepiej rozważyć inny produkt.

Markowe produkty będą pewniejsze

Renomowany producent obuwia z pewnością będzie wymagał większych opłat za przygotowany towar. Dlatego część mniej zamożnych kobiet szuka zamienników na popularnych bazarach. Nie jest prawdą, że wszystkie warianty z takich miejsc są gorszej jakości, zatem jest szansa, że w trakcie zakupów natrafimy na całkiem wygodne i tanie buty.

Jeśli jednak chcemy znaleźć produkt wysokiej jakości, raczej zdecydujmy się na zakup wariantów markowych. Choć pozornie wydamy na nie więcej, będziemy mogli korzystać z takich butów przez dłuższy czas.