środa, 17 kwietnia 2024r.

Jaka wanna najlepsza do łazienki? Sprawdzamy czym kierować się podczas zakupu produktu

photo 1585128954430 22fe5b6acbeacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMXwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNXx8YmF0aHJvb218ZW58MXwwfHwixlibrb 1.2.1q80w1080

Amatorom codziennych gorących kąpieli przyda się dopasowana wanna. To mebel, który stanowi podstawowy element każdej łazienki. Niestety wanna wannie nierówna, a rozbudowana ilość ofert niektórym może przysporzyć sporo kłopotów z doborem najlepszego. Jaka wanna z prysznicem będzie najlepsza do łazienki?

Podczas zakupów zwróć uwagę na te parametry…

Podstawowym kryterium doboru wanny jest jej kształt i wielkość. Możemy postawić na produkty prostokątne, kwadratowe, owalne lub asymetryczne. Ciekawym rozwiązaniem będzie też wanna narożna pod zabudowę, która umożliwi przygotowanie oryginalnej zewnętrznej struktury produktu.

Istotny jest także materiał, z którego wanna została przygotowana. Obecnie najczęściej produkuje się je z akrylu. To materiał lekki, przyjemny w dotyku. Jednocześnie ma on wytrzymałą budowę i jest stosunkowo prosty do czyszczenia. Można jednak znaleźć produkty z innych materiałów, na przykład konglomeratu i kamienia.

Głębokość i wyprofilowanie dna również mają znaczenie

Najczęściej wanna wolnostojąca będzie głębsza od produktów przeznaczonych pod zabudowę. Warto zwrócić uwagę na gabaryty wanny, od których zależał będzie komfort użytkowników zażywających kąpieli. Najlepiej dobrać taki produkt, w którym bez problemu zmieszczą się wszyscy domownicy.

Ważne jest również wyprofilowanie dna. Wanna przyścienna w niektórych przypadkach może zawierać stopniowane podłoże, które ułatwi wchodzenie i wychodzenie ze środka. Podczas zakupów najlepiej przetestować produkt osobiście i sprawdzić, czy dany typ wanny w pełni odpowiada naszym potrzebom.

Dobrze jest przy okazji zwrócić uwagę na sposób montażu baterii. Przed wyjazdem do sklepu najlepiej sprawdzić, w jakim układzie zostały zamontowane wyjścia instalacji dopływowej i odpływowej. Musimy kupić produkt, który będzie dostosowany do tych parametrów, w przeciwnym razie instalacja wanny będzie niemożliwa.

Jaka wanna będzie najlepsza?

Do niewielkiej łazienki najlepiej sprawdzi się wanna narożna. Najczęściej jest ona sprzedawana w wersji do zabudowy, co pomoże w aranżacji pomieszczenia zgodnie z indywidualnym pomysłem. Wanna wolnostojąca będzie dobrym rozwiązaniem przy większej przestrzeni w łazience.

Wymagający użytkownicy mogą postawić na wannę z hydromasażem. To produkt wyposażony w nowoczesny system natrysków, który może znacznie urozmaicić codzienną kąpiel. Dla minimalistów dobrym rozwiązaniem będzie klasyczna wanna z prysznicem, która ułatwi codzienną pielęgnację ciała.