sobota, 20 lipca 2024r.

Jak znaleźć zatrudnienie w dobie pandemii?

unnamed file 1

Pandemia koronawirusa powoduje, ze rynek pracy jest mocno nadwyrężony, co oznacza, że w niektórych branżach poziom bezrobocia mocno wzrósł. Jednocześnie zauważyć warto, że niektóre branże są dość odporne na szalejącego wirusa i tak rekrutacje wciąż trwają. W obecnej sytuacji stabilną pracę, rzeczywiście nie jest łatwo znaleźć, ale też nie jest to niemożliwe.

Jak znaleźć pracę w dobie pandemii?

Koronawirus wpłyną na wszystkie dziedziny życia i zmienił uwarunkowania gospodarcze. Tym samym zmienił się też rynek pracy, a wiele przedsiębiorstw zostało zamkniętych. Szukając, więc zatrudnienia warto zapoznać się z branżami, których nie dotknęła pandemia. Wciąż jest wiele firm, które nieustannie poszukują pracowników.

Szukając pracy warto się zastanowić nad przebranżowieniem lub podniesieniem własnych kwalifikacji. Jednocześnie samo poszukiwanie pracy związane jest z wykorzystaniem całej cyberprzestrzeni. Warto wykorzystać social media oraz portale ogłoszeniowe i przygotować się do coraz popularniejszej formy rekrutacji on-line.

Portal pracy, a portale z ogłoszeniami. Co wybrać?

Szukanie pracy w specjalistycznej branży zacząć warto na forach przynależnych danej dziedzinie, jednocześnie wykorzystując inne narzędzia. Będą to ogłoszenia na portalach typu OLX lub Gratka, wśród których można znaleźć pracę na różnych stanowiskach. Internet pozwala również na skorzystanie z powstających platform online zajmujących się łączeniem pracodawców i pracowników.

Odpowiedni portal pracy, inaczej, niż zwykły portal ogłoszeniowy, oferuje szeroki zakres pomocy w znalezieniu pracy, a także w znalezieniu pracownika. Jest to wyjątkowo dobre rozwiązanie, ponieważ obie strony mogą być do siebie odpowiednio dopasowane. Wszystko to dzięki wysiłkom rekruterów z portalu, którzy pomagają w wyborze pracowników i pracodawców.

Jakie branże nie ucierpiały podczas pandemii?

Niewątpliwie cały sektor spożywczy i kosmetyczny bardzo intensywnie poszukuje pracowników. Na obsadzenie stanowisk czekają hurtownie oraz produkcja. Tu znalezienie pracy nie jest trudne, a zatrudnienie w przewidywanym czasie jest stabilne i bezpieczne.

Pracy szukać też warto w branży kurierskiej. W czasach, gdy wielu konsumentów robi zakupy online, dziedzina ta odczuwa zbyt małą liczbę pracowników. Niewątpliwie zarządzanie przepływem produktów wymaga również dobrej spedycji i logistyki. W związku z tym w tych branżach też można znaleźć stałe zatrudnienie.

Coraz większą popularnością staje się również praca zdalna. Wiele firm oferuje zatrudnienie online na stanowiskach biurowych, analitycznych, programistycznych i innych.