piątek, 14 czerwca 2024r.

Jak wybrać meblościankę do salonu na miarę XXI wieku?

photo 1596178836950 3410ce476afecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOHx8ZHJlc3NlcnxlbnwxfDB8fHwxNjU0NTA5MTI5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Współczesne aranżacje wnętrz kojarzą się z doborem wyposażenia w nowoczesnym stylu i mebli, które można dowolnie konfigurować. Meblościanki kojarzą się z minioną epoką PRL-u, gdzie ciężkie zabudowy królowały w bardzo wielu salonach. Jednakże współcześni producenci mebli nadal projektują takie zestawy, tylko ich design jest odpowiedzią na potrzeby estetyki XXI wieku.

Nowoczesne meblościanki do salonu różnią się wyglądem od ich starszych wersji, zachowując jednocześnie swoje główne funkcje. Wybór umeblowania do salonu powinien głównie polegać na zdefiniowaniu potrzeb oraz dopasowaniu ich do całej aranżacji.

Meblościanka w nowoczesnej odsłonie, czyli jaka?

Meblościanka nie musi być tylko kompletem połączonych szaf i szafek z szufladami, w którym mieści się cały dobytek mieszkańców. Ta podstawowa funkcja powinna być zachowana, ale jako całość musi być elegancka i dopasowana stylem do aranżacji mieszkania. Nowoczesne meblościanki charakteryzują się różnorodnymi elementami wykończeniowymi, co daje klientom bardzo duży wybór.

Nowe wersje takich zestawów składają się z brył, wśród których można znaleźć szafkę na sprzęt RTV, gabloty różnego formatu, półki oraz szuflady. Wybierając komplet do salonu, warto najpierw określić, jakie elementy będą potrzebne i wybrać odpowiedni model.

Czy meblościanka w nowej aranżacji musi zajmować całą ścianę?

Dzisiejsze projekty wnętrz w nowoczesnym stylu zakładają bardziej otwartą przestrzeń, w której właściwym wyborem są meble niezagracające powierzchni użytkowej. Dlatego też meblościanka dobrze pasuje do większego salonu, ale są również dostępne modele do mniejszych pokoi. Zdecydowanie w jednej i drugiej wersji meblościanka nie musi zajmować całej ściany.

Wybór zestawu mebli do salonu zależny jest głównie od rozmiaru pomieszczenia, stylu i kolorystyki. Meblościanka w stylu klasycznym, w kolorze drewna i wielomodułowa świetnie sprawdzi się w mieszkaniu z dużym balkonem lub tarasem. Taka zabudowa nie da wówczas klaustrofobicznego wrażenia. W małym salonie można zdecydować się na styl minimalistyczny i dopasować okrojoną wersję meblościanki.

Jakie meblościanki w nowoczesnym stylu są dostępne na rynku?

Decydując się na meblościankę, warto przyjrzeć się projektom oferowanym przez producentów mebli. Można zwrócić uwagę na taką wersję, która zajmuje ścianę od podłogi po sufit, albo na zestaw składający się z zaledwie kilku elementów.

O wyborze stanowią również detale, a żeby meblościanka stała się dekoracją salonu, musi być dobrze i estetycznie wykończona. O tym jednak decyduje przede wszystkim gust nabywcy.