środa, 17 kwietnia 2024r.

Jak przygotować mieszkanie na wynajem krótkoterminowy?

photo 1648631478953 1334ce24a24ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1NHx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTQwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Umiejętne przygotowanie lokalu pod wynajem krótkoterminowy może zagwarantować spore zyski. Dlatego przed rozpoczęciem tego typu działalności warto właściwie zaprojektować dostępną przestrzeń, z uwzględnieniem wszelkich możliwych funkcjonalności. Od tego zależy przecież komfort i zainteresowanie naszych klientów. O czym szczególnie warto pamiętać projektując taki apartament?

Odpowiedni styl ma znaczenie

Projektując dom pod wynajem krótkoterminowy, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na komfort. To apartament, który mają odwiedzać turyści, a ich oczekiwania często są dość wygórowane. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by nasi klienci nie czuli się oszukani po zapłaceniu odpowiednio wysokiej sumy za najem nieruchomości.

Znaczenie ma samo usytuowanie apartamentu. Pośrednictwo wynajmu mieszkań przeznacza do tego typu usług mieszkania zlokalizowane w centrach miast lub nadmorskich kurortach, gdzie znacznie łatwiej będzie pozyskać nowych klientów i zapewnić stałe obłożenie lokalu. Budynki znajdujące się na obrzeżach miasta lepiej udostępnić na zasadach najmu długoterminowego.

Apartament powinien mieć niezbędne wyposażenie

Każdy klient ma indywidualne oczekiwania i raczej nie będziemy w stanie sprostać im wszystkim. Dlatego lepiej wyposażyć wnętrza w nowoczesne meble o uniwersalnym wyglądzie, które przypadną do gustu każdemu. Zadbajmy o wygodne łóżka i komfortowe szafy, w których klienci będą mogli rozłożyć swoje ubrania i akcesoria.

Apartament powinien zawierać dużą łazienkę, najlepiej z kabiną typu walk in. Pamiętajmy, że mieszkanie musi być dostosowane także do osób starszych i niepełnosprawnych. W salonie umieśćmy duży telewizor i ciekawe elementy dekoracyjne, które umilą pobyt lokatorom.

Na te cechy obiektu klienci zwrócą uwagę

Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym będzie wymagać sporo pracy również związanej z obsługą lokalu podczas pobytu gości. Dobrze jest mieć pod ręką specjalną ekipę, która dokona wszelkich napraw bieżących usterek. Błyskawiczna reakcja na problem z pewnością zostanie przez klientów doceniona i pochwalona.

Turyści przyjeżdżający z daleka powinni mieć również dostęp do miejsca parkingowego. Powinno się ono znajdować w niedalekiej odległości od mieszkania, przez co lokatorzy nie będą musieli kombinować z powrotem do mieszkania. Prestiż budynku zwiększą też dodatkowe udogodnienia, takie jak system klimatyzacji czy elektrycznie sterowane rolety.