środa, 17 kwietnia 2024r.

Jak działa system GPS? Co jest ważne w momencie namierzania skradzionego samochodu?

photo 1589818844828 fd85cc76b42ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4NXx8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2Njc1MTUzNzMixlibrb 4.0.3q80w1080

Prawidłowe działanie lokalizatora GPS to bardzo ważna kwestia. W przypadku pewnych nieprawidłowości może okazać się, że odnalezienia auta będzie niemożliwe. Jeżeli planujesz więc zakup lokalizatora GPS, powinieneś wiedzieć, na jakiej zasadzie on działa i co może wpłynąć na poprawność jego działania.

W jaki sposób działa system GPS?

Sposób działania nadajnika GPS jest bardzo prosty, a więc każdy posiadacz takiego sprzętu, powinien znać zasady jego funkcjonowania. Monitoring samochodu wysyła współrzędne, co jest możliwe wyłącznie za pomocą satelitów. To właśnie satelity sprawiają, że można odczytać położenie auta i go bez problemu odnaleźć.

Ponadto nadajnik musi być także połączony z urządzeniem odbiorczym, gdzie będzie można sprawdzić współrzędne. GPS działa wszędzie tam, gdzie dociera sygnał z satelitów. Warto dodać, że zwykłe nadajniki mogą być podatne na próby zagłuszenia, dlatego dla lepszego bezpieczeństwa polecany jest GPS radiowy.

Co może pogorszyć jakość sygnału?

Jak już zostało to wspomniane jakość sygnału, może ulec pogorszeniu lub przerwaniu w momencie zastosowania przez złodziei zagłuszarek lub ukrycia auta w podziemnym garażu. Jednak to nie wszystkie czynniki mogące osłabić sygnał. Często wpływ ma tu też nieprawidłowy montaż, a dokładniej umiejscowienie nadajnika w nieodpowiednim miejscu.

Prawidłowy montaż jest więc kluczowym elementem wpływającym na bezpieczeństwo i przede wszystkim jakość odbieranego sygnału. O tym, jak mocny sygnał odbierzemy, decyduje również to, jaki sprzęt wybierzemy.

Nadajniki z najniższej półki mogą nie być tak dobre, jak te bardziej profesjonalne. W tym celu zaleca się, aby wybierać urządzenia polecane przez sprzedawców i nie kierować się wyłącznie ceną. Niska cena to ogromna zachęta dla klienta, jednak  niezbyt dobra ochrona dla samochodu.

Jak długo działa nadajnik GPS?

Kolejną kwestią, nad którą często się zastanawiamy jest czas działania GPS. Oczywiście należy wiedzieć, że ostatecznie zależy to od baterii, w jaką wyposażone jest urządzenie. Oznacza to, że długość działania poszczególnych urządzeń może się od siebie różnić.

Czas działania może więc wynieść kilka lat. Trzeba pamiętać o regularnym sprawdzania poprawności funkcjonowania sprzętu, aby mieć gwarancję, że w momencie kradzieży będziemy w stanie namierzyć pojazd. Na czas użytkowania ma też wpływ to, czy sprzęt znajduje się w trybie czuwania, czy był wykorzystywany do lokalizowania auta.