niedziela, 04 czerwca 2023r.

Jak dobrać drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe?

unnamed file 10

Dwuskrzydłowe drzwi zdobią stare kamienice i wielowiekowe budynki. Są elegancko rzeźbione, szerokie i pięknie się prezentują. Z tych powodów często są również wykorzystywane we współczesnym budownictwie jednorodzinnym.

Z praktycznych względów mają również szereg zalet. Jednocześnie zwrócić uwagę należy, czy są w odpowiedniej technologii wyprodukowane. Dobry producent drzwi zewnętrznych zadba nie tylko o ich wygląd, ale również o zachowanie funkcjonalności oraz wysokich parametrów technicznych.

Dlaczego warto zainwestować w drzwi dwuskrzydłowe?

Wygląd zwykle ma mniejsze znaczenie niż praktyczne funkcje i właściwości drzwi. Jednakże nie da się obojętnie przejść obok ozdobionego i pięknie zespolonego z elewacją dwuskrzydłowego wejścia. Tak jak dobrze prezentują się w architekturze starych domów i kamienic, tak w nowoczesnym budownictwie ich wygląd nadal oddaje doskonały styl.

Inwestycja nie jest mała, ale koszty montażu odpowiedniego wejścia, które poza wyglądem ma szereg innych zalet zwróci się w szybkim czasie. Drzwi dwuskrzydłowe zwykle są trwalsze i mocniejsze, a tym samym mogą służyć w bardzo dobrym stanie przez wiele lat.

Zalety techniczne drzwi z dwoma skrzydłami

Główną zaletą jest niebywała funkcjonalność drzwi dwuskrzydłowych. Zastosowanie drzwi otwieranych tak szeroko pomaga w przenoszeniu rzeczy, dużych mebli, a także daje efekt niezwykłej gościnności przy organizacji dużej imprezy rodzinnej.

Zaletą jest również możliwość wybrania drzwi spośród wielu projektów i dokładne dopasowanie do projektu domu. Producent takich drzwi nie oszczędza na detalach, jak również na parametrach technicznych. Drzwi tego rodzaju są zwykle bardzo bezpieczne, ciepłe i ciche.

Wady i pokrewne konstrukcje

Jedynym elementem, który może wyeliminować montaż drzwi dwuskrzydłowych jest zbyt małe miejsce w murze. Otwór drzwiowy nie powinien być mniejszy niż 190 cm. Tylko przy takiej minimalnej szerokości możliwe jest zamontowanie dwóch symetrycznych skrzydeł. Ważne jest również miejsce, które wyeksponuje drzwi jako jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych domu.

Jeżeli miejsca na pełne dwuskrzydłowe drzwi nie ma, można wybrać odpowiednie dostawki lub doświetla boczne do drzwi jednoskrzydłowych. W ten sposób uzyska się efekt powiększenia i wyeksponowania wejścia, a jednocześnie szerokość światła ościeżnicy i doświetli może zawrzeć się w mniejszym rozmiarze.

Wybierając drzwi zewnętrzne warto zwrócić uwagę na ich parametry, sposób otwierania i wygląd. Z pewnością wśród wielu ofert znaleźć można optymalne połączenie wyglądu, właściwości i funkcjonalności drzwi dwuskrzydłowych.