sobota, 20 lipca 2024r.

Jak czyścić buty Nike Air Max? Sprawdź jak zadbać o ich jakość

photo 1460353581641 37baddab0fa2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMjh8fHZvbGxleWJhbGwlMjBydW5uZXJzfGVufDF8MHx8fDE2ODgwMzU1ODF8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Kupując markowe buty, mamy nadzieję, że będą nam służyć przez kilka sezonów. Aby tak się stało, powinniśmy jednak o nie zadbać.  Nawet najdroższe warianty bez odpowiedniej konserwacji szybko zaczną się niszczyć. A dzięki kilku podstawowym krokom możemy przedłużyć żywotność butów i sprawić, że będziemy mogli je wykorzystać znacznie dłużej…

Przede wszystkim warto usuwać zabrudzenia od razu

Jeśli zauważymy jakiekolwiek nieczystości na powierzchni butów, powinniśmy się ich pozbyć. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej, ponieważ zalegające błoto i inne nieczystości mogą negatywnie wpływać na strukturę cholewki. Zabrudzenia zaburzają też estetykę butów, co jest szczególnie widoczne na modelach o jasnym odcieniu.

Kiedy wyczyścić powierzchnię butów? Najlepiej od razu po przyjściu do mieszkania. Jeśli tylko zauważymy jakiekolwiek nieczystości, pozbądźmy się ich jak najszybciej. Drobniejsze zabrudzenia łatwo można usunąć, przecierając powierzchnię butów wilgotną ściereczką. Poza tym, jeśli zostawimy nieczystości na cholewce, po pewnym czasie ulegną stwardnieniu i ich usunięcie będzie bardziej wymagające.

W jaki sposób myć obuwie?

Przede wszystkim do czyszczenia powierzchni butów nie powinniśmy stosować żadnych detergentów. Do usuwania większości zabrudzeń wystarczy ciepła woda i niewielka ilość mydła. Buty Nike, choć są bardzo wytrzymałe mogą być podatne na działanie niektórych środków chemicznych, dlatego podczas czyszczenia powinniśmy zastosować najprostsze metody.

Drobniejsze zabrudzenia możemy usunąć poprzez kilkukrotne przetarcie powierzchni butów wilgotną ściereczką. Jeśli błota jest więcej i jest ono bardziej zaschnięte, możemy na początku spróbować usunąć je ręcznie. Trzeba jednak uważać, by nie naruszyć materiału cholewki.

Co zrobić z trudniejszymi zabrudzeniami?

Jeśli letnia woda nie pomaga w pozbyciu się plam, najlepiej zastosować dedykowane preparaty do czyszczenia obuwia. Bardzo często producent podaje listę środków, które są w pełni bezpieczne i nie wywołają skutków ubocznych. Można je kupić w większości sklepów obuwniczych i po odpowiednim zastosowaniu pozbyć się najtrudniejszych plam.

Nie warto tutaj stosować środków silnie żrących, które mogą zniszczyć tworzywo obuwia. Takie produkty wnikają głęboko w strukturę cholewki, doprowadzając do nieodwracalnych zmian. Jeśli wahamy się, który preparat powinniśmy wybrać, najlepiej skonsultować decyzję z dystrybutorem obuwia, który udzieli nam dodatkowych informacji odnośnie konserwacji produktów.