niedziela, 04 czerwca 2023r.

Implanty zębowe – jak wygląda zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

unnamed file 1

Utrata zębów to bardzo poważny problem i to nie tylko estetyczny, ale co gorsze zdrowotny. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale utrata zębów może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje, zmiany, które będą widoczne na naszej twarzy na pierwszy rzut oka. Obecnie możliwości są duże, bo można zdecydować się na protezy lub implanty zębowe. Ta druga opcja jest wybierana najczęściej, choć to bardzo duża inwestycja.

Konsekwencje braku uzębienia

Choć może się wydawać, że brak zębów to wyłącznie problem estetyczny, prawda jest zupełnie inna. Brak zębów może bowiem powodować bóle głowy, problemy ze snem, zmiany mimiki twarzy, przesuwanie się pozostałych zębów.

Bez zębów nasza twarz wygląda na dużo starszą, co więcej mogą wystąpić także trudności w mówieniu. Warto zadbać o swój uśmiech, od którego w dużej mierze zależy także nasze zdrowie. Długotrwały brak zębów będzie przyczyniał się do stopniowego zaniku kości.

Implanty zębowe – dlaczego warto?

Uzupełnienie braków w uzębieniu jest ważne i należy wykonać taki zabieg jak najszybciej. Warto wybrać się do lekarza stomatologa, który przedstawi nam dostępne możliwości. Obecnie można zastosować implanty zębowe Kraków, one będą zdecydowanie najlepszą opcją, choć niestety w tym wypadku trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami. 

Dlaczego implanty? Bo pozytywnie wpływają na strukturę oraz budowę funkcji fizjologicznych kości. W tym wypadku nie ma mowy o podrażnieniach dziąseł, można jeść wszystkie pokarmy bez żadnych ograniczeń. Posiadacze implantów zębowych w przeciwieństwie do właścicieli protez nie napotykają problemów związanych z rozdrabnianiem pokarmów, żuciem, czy gryzieniem. 

Leczenie implantologiczne to dobre rozwiązanie, gdyż daje trwały efekt, w tym wypadku nie odczuwamy żadnego dyskomfortu związanego z brakami w uzębieniu.

Gdzie szukać lekarza implantologa?

Wybór lekarza stomatologa, który oferuje leczenie implantologiczne, nie może być przypadkowy. W końcu powierzamy specjaliście swoje zdrowie, a także duże pieniądze, tak więc warto bardzo dobrze przemyśleć sprawę. 

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór gabinetu stomatologicznego z polecenia. Jeżeli nie mamy kogo się doradzić, dobrą opcją może okazać się przejrzenie opinii o poszczególnych specjalistach w sieci. Dzięki temu będziemy w stanie oszacować, czy wybrany przez nas dentysta będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom oraz potrzebom.