piątek, 14 czerwca 2024r.

Ile trwa wybielanie zębów? Co wpływa na czas wybielania zębów?

photo 1564420228450 d9a5bc8d6565cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxjcm93biUyMGlubGF5JTIwZGVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2NjM3NTE3Njkixlibrb 1.2.1q80w1080

Wybielanie zębów to zabieg, który poprawia wygląd uzębienia. Białe zęby to wizytówka każdego z nas dlatego, jeżeli nasze zęby nie wyglądają dobrze, warto skorzystać z odpowiednich zabiegów. Obecnie można wyróżnić wiele metod wybielania zębów, dzięki czemu stomatolog może dopasować indywidualnie konkretny sposób wybielania.

Jak długo trwa wybielanie zębów?

Osoby decydujące się na wybielanie zębów zazwyczaj zastanawiają się jak długo trwa taki zabieg. Czas, jaki potrzebny jest na wybielenie zębów, zależy przede wszystkim od tego, jaka metoda będzie zastosowana. Ponadto wpływ na czas wybielania ma także stan zębów.

Zabiegi wybielające zęby niekiedy trzeba powtarzać, ponieważ całkowite wybielenie podczas jednorazowej wizyty nie zawsze jest możliwe. Szacowany czas wybielania na fotelu dentystycznym to od 1 do 2 godzin. Oczywiście należy tutaj pamiętać, że ostatecznie na długość trwania zabiegu wpływa wiele czynników, a więc czas ten może ulec wydłużeniu.

Czy wybielanie zębów u dentysty jest zawsze skuteczne?

Stosowanie różnych past wybielających lub innych kosmetyków o działaniu wybielającym nie zawsze jest skuteczne. Z tego powodu wiele osób w celu wybielenia zębów wybiera gabinety stomatologiczne. Jednak czy profesjonalne wybielanie zębów u dentysty zawsze jest skuteczne?

Otóż wybielanie zębów u dentysty zazwyczaj jest skuteczne, jeżeli oczywiście trafimy do dobrego gabinetu stomatologicznego. Ponadto bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń stomatologa tuż po wybielaniu. Unikanie potraw i napoi mogących barwić zęby to bardzo ważna kwestia, jeżeli chodzi o efekty przeprowadzonego zabiegu.

Skuteczne metody wybielania zębów w domu

Jak już wiadomo stosowanie past wybielających najczęściej nie przynosi oczekiwanych efektów. Na szczęście istnieją inne sposoby pozwalające na wybielenie zębów w domu. Jeżeli więc nie chcemy przeprowadzać tego zabiegu w gabinecie stomatologicznym, powinniśmy wypróbować wybielanie nakładowe.

Czas wybielania w takim przypadku wydłuży się, jednak dzięki temu również możemy poprawić wgląd zębów. Taki zabieg musi być przeprowadzany zgodnie ze wskazówkami dentysty, ponieważ w przeciwnym razie stosowana nakładka wybielająca może okazać się nieskuteczna.

Taka metoda wybielania trwa zazwyczaj około 2 tygodni, a więc ważna jest tu systematyczność i zaangażowanie pacjenta. Warto wspomnieć, że na efekty wybielania ma również wpływ kolor kości, co jest kwestią indywidualną i najczęściej zależy od genów.

https://www.aurident.pl/uslugi/wybielanie/