niedziela, 04 czerwca 2023r.

Ile potrzeba wkładu własnego na zakup mieszkania? Czy zawsze można otrzymać kredyt mieszkaniowy?

photo 1560448204 e02f11c3d0e2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3NzU4OTExMwixlibrb 4.0.3q80w1080

Rynek mieszkań wciąż zaskakuje. Rosnące ceny nieruchomości oraz coraz droższe kredyty wcale nie ułatwiają podjęcia decyzji o zakupie własnego mieszkania. Na szczęście zakup mieszkania może być sfinansowany nie tylko ze środków prywatnych, ale też z częściową pomocą kredytu hipotecznego. Jaki wkład własny wymagany jest podczas zaciągania kredytu i czy zawsze otrzymamy takie wsparcie od banku?

Wkład własny na zakup mieszkania – ile wynosi?

Kredyt mieszkaniowy to ogromne zobowiązanie, które trzeba będzie spłacać przez wiele lat. Należy jednak zauważyć, że koszty kredytu oraz perspektywa wieloletniego jego spłacania wcale nie odstrasza potencjalnych klientów.

Obecnie większość placówek bankowych wymaga, aby wkład własny wynosił 20%. Jeszcze kilka lat temu było to 10%, ale kwota ta uległa zwiększeniu. Oczywiście w zależności od placówki można spotkać także niższą kwotę wkładu własnego, niż 20%, ale jest to indywidualna decyzja banku.

Nowe mieszkania Łódź pomimo tego, że wiążą się z bardzo dużym wydatkiem są bardzo atrakcyjne. Co więcej, kredyt mieszkaniowy jest tutaj ogromnym wsparciem dla osób chcących mieć własne lokum.

Czy każdy może otrzymać kredyt hipoteczny?

Aby móc otrzymać kredyt hipoteczny należy spełnić pewne warunki. Osoba wnioskująca o kredyt musi posiadać zdolność kredytową, co pozwoli na zaciągnięcie zobowiązania. Czysta historia kredytowa to ważna kwestia wpływająca na to, czy klient będzie mógł kupić nowe mieszkanie.

Co więcej, istotna jest też kwota kredytu, jaką będzie można uzyskać oraz wysokość wkładu własnego, jaki zdołamy zgromadzić. Na wysokość udzielenia kredytu wpływają dochody osoby składającej wniosek.

Uzyskanie kredytu w większości sytuacji wpływa na decyzję o tym, czy będziemy mogli kupić nowe mieszkanie. Brak kredytu jest równoznaczny z brakiem możliwości zakupu upragnionego mieszkania.

Zakup mieszkania w obecnym czasie – czy to dobra decyzja?

Posiadanie własnego mieszkania niesie znacznie więcej korzyści niż wynajmowanie. Wiele osób zastanawia się, czy w dzisiejszych czasach warto kupić mieszkanie.

Otóż jeżeli chcemy mieć własne cztery kąty nie należy zwlekać, ponieważ nie mamy pewności, co wydarzy się w przyszłości. Mieszkania Łódź na sprzedaż to okazja do tego, aby nabyć własne lokum i cieszyć się spokojem w swoim własnym mieszkaniu bez konieczności uiszczania comiesięcznego czynszu i brakiem pewności, jak długo będziemy mogli wynajmować daną nieruchomość.