środa, 28 lutego 2024r.

Ile odszkodowania za kradzież samochodu? Dlaczego nie możesz rezygnować z dodatkowych zabezpieczeń samochodu?

photo 1507882690564 a51298183825cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Trwała utrata samochodu spowodowana jego kradzieżą wiąże się z wypłatą odszkodowania. Jednak sama kradzież jest ogromnym problemem i często wypłata odszkodowania nie jest dla nas szczęśliwym rozwiązaniem, ponieważ chcielibyśmy odzyskać auto. Jaką kwotę odszkodowania można uzyskać za kradzież samochodu i co można zrobić, aby uniknąć kradzieży?

Odszkodowanie za kradzież samochodu – jaka suma?

Jak już wiadomo ubezpieczenie samochodu, wiąże się z wypłatą odszkodowania w momencie kradzieży auta. Oczywiście chodzi tu o sytuację, gdy nie odzyskaliśmy pojazdu. W tym przypadku odszkodowanie jest równowartością wartości rynkowej samochodu.

Niestety zdarza się, że w aucie w chwili kradzieży znajdowały się inne cenne rzeczy, których również możemy już nigdy nie odzyskać. Z tego też powodu warto pomyśleć o zabezpieczeniu auta, co pomoże uchronić się przed jego kradzieżą lub pozwoli na szybkie jego odnalezienie.

Co zrobić, żeby uniknąć kradzieży?

Z uwagi na to, że wypłata odszkodowania jest zazwyczaj mało zadowalająca, sprawdź, jak możesz skutecznie zabezpieczyć samochód na wypadek kradzieży. Zastosowanie w celu ochrony auta specjalnych urządzeń mających za zadanie monitoring samochodu lub uniemożliwienie jego uruchomienia to naprawdę dobry krok.

Musisz wiedzieć, że taka forma zabezpieczenia samochodu w obecnych czasach to standard i rezygnacja z tego jest świadomym narażeniem się na utratę pojazdu. Istnieje wiele różnych zabezpieczeń, dzięki czemu można dopasować je do swoich wymagań, modelu auta, ale również możliwości finansowych.

Nie każdego stać na drogie zabezpieczenia, a więc w zależności od konkretnego budżetu można wybrać odpowiednią ochronę. Co więcej, niektóre z zabezpieczeń można kupić i zamontować samodzielnie m.in. GPS do namierzania samochodu.

Dlaczego nie warto narażać swojego samochodu na ryzyko kradzieży?

Z pewnością masz świadomość tego, że zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak jest to bardzo rozsądna decyzja, która sprawia, że nie tylko samochód będzie bezpieczny, ale też wszystko to, co się w nim znajduje. Często zostawiamy w aucie wiele cennych dla nas rzeczy, sprzętów, czy leków.

Z tego powodu nie warto narażać się na kradzież. Zabezpieczenie auta pozwoli na jego ochronę i da nam poczucie bezpieczeństwa. Utrata samochodu to nie tylko kwestia straty finansowej, ale też wielu problemów i konieczność dopełnienia różnych formalności, co nie zawsze jest proste.