środa, 17 kwietnia 2024r.

Ile kosztuje nadajnik gps do samochodu?

unnamed file 1

Z roku na rok GPS do namierzania samochodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych. Chociaż w dzisiejszych czasach kradzieże samochodów zdarzają się dużo rzadziej, niż miało to miejsca dwie dekady temu, nadal istnieje takie ryzyko. Czy monitoring samochodu w formie nadajnika to dobre rozwiązanie? Ile kosztuje takie urządzenie?

System monitoringu radiowego

Chociaż zakup nadajnika GPS nie uchroni nas przed kradzieżą pojazdu, bo pewnego dnia możemy się obudzić, a przed domem nie będzie naszego samochodu. To jest to jednak szansa na to, aby móc go szybko zlokalizować.

Warto oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach złodzieje mają różnego rodzaju metody, urządzenia zagłuszające fale radiowe, które uniemożliwiają zlokalizowanie pojazdu. Dlatego też podczas zakupu nadajnika GPS najważniejsza będzie jego jakość. Dobry system monitoringu pojazdów musi mieć własną częstotliwość fal radiowych, inaczej będzie zbędny.

Ile kosztuje nadajnik GPS?

Na rynku można znaleźć GPS do namierzenia samochodu w różnych cenach, przy czym nie można zwracać uwagi wyłącznie na koszt urządzenia, ale na jego oprogramowanie oraz montaż. Ceny zaczynają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nadajnik można kupić zarówno za 300 złotych, jak i za 1000 złotych. W tym wypadku cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Oczywiście trzeba doliczyć jeszcze koszt montażu urządzenia w samochodzie, jednak nie jest on wysoki. Tylko decydując się na współpracę z dobrą firmą, można mieć pewność, że nadajnik GPS będzie przydatny w przypadku kradzieży. 

Bardzo dobrze sprawdzi się system ochrony Topguard, który jest zaopatrzony w dedykowaną częstotliwość fal radiowych. Wybierając oprogramowania dostosowane do lokalnych kryteriów, jest większa szansa, że skradziony pojazd do nas wróci.

Czy to dobra inwestycja?

Każdy posiadacz nowego samochodu, który jest narażony na kradzież, bez wątpienia powinien zastanowić się nad inwestycją w nadajnik GPS do samochodu. Gdy wybierzemy odpowiedni, może okazać się bardzo dobrym wsparciem w przypadku kradzieży. Co więcej, takie nowoczesne systemy ochrony pojazdów skutecznie zniechęcają złodziei do podjęcia próby kradzieży. Pamiętajmy, że żadne zabezpieczenie nie daje 100% gwarancji, jednak warto je stosować, jeśli chcemy zminimalizować ryzyko. 

Zakup GPS radiowego to dobra inwestycja, jednak wyłącznie wtedy, jak wybieramy urządzenie solidne o potwierdzonej skuteczności. Na takich zakupach na pewno nie warto oszczędzać, poza tym należy dobrze je przemyśleć.