środa, 17 kwietnia 2024r.

Ile kosztuje dentysta prywatnie? Czy warto korzystać z prywatnych wizyt w gabinecie stomatologicznym?

photo 1564420228450 d9a5bc8d6565cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMnx8dG9vdGglMjBzdG9tYWxvZ2ljYWwlMjBkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2NTc5NTYxMDQixlibrb 1.2.1q80w1080

Wizyta u stomatologa powinna być dla nas tak samo ważna, jak wizyta u lekarza każdej innej specjalizacji. Regularny przegląd jamy ustnej pozwala na znalezienie nieprawidłowości w tym także niebezpiecznej dla zębów próchnicy. Wiele osób, aby uniknąć kolejek i długiego czasu oczekiwania decyduje się na prywatną wizytę u stomatologa. Jednak ile kosztuje taka wizyta i co wpływa na ostateczną cenę?

Stomatolog prywatnie – ile kosztuje?

Koszty wizyty w prywatnym gabinecie stomatologicznym są różne, ponieważ jest to uzależnione od usług, z jakich chcemy skorzystać. Ponadto na koszty wpływa także lokalizacja gabinetu, doświadczenie stomatologa oraz opinie pacjentów. Leczenie zębów, gdzie konieczne jest zastosowanie wypełnienia, najczęściej zaczyna się od około 200 zł.

Ponadto duże znaczenie ma tutaj to, czy pacjentem jest dziecko, czy osoba dorosła. Leczenie próchnicy może wiązać się także z koniecznością leczenia kanałowego, które jest droższe. Oprócz leczenia próchnicy stomatolog Wrocław często wykonuje również zabieg ekstrakcji zębów. Ceny za taki zabieg zaczynają się od 250 zł, jednak ostateczna kwota zależy od tego, jak bardzo skomplikowany będzie zabieg.

Koszty wizyty u stomatologa nie zawsze są małe, dlatego ważna jest profilaktyka, aby zapobiegać chorobom zębów. Dzięki regularnym wizytom u dentysty możemy uniemożliwić rozwój chorób zębów, co wpłynie na niższe koszty, jeżeli chodzi o wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów – koszty

Wybielanie zębów pozwala na przywrócenie naturalniej bieli, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknym śmiechem. Koszty związane z wybielaniem pod okiem specjalisty często zaczynają się od 1000 zł. Ponadto duże znaczenie ma to, czy wybielanie wykonywane jest w gabinecie stomatologicznym, czy w domu za pomocą specjalnych nakładek.

Podczas wybielania należy przestrzegać zaleceń dentysty, aby widoczne były efekty. Wybielając zęby w profesjonalnym gabinecie dentystyczny, możemy liczyć na to, że będą one białe przez długi czas.

Co zyskujemy korzystając z wizyt prywatnych?

Wielu pacjentów stara się unikać prywatnych gabinetów stomatologicznych, jednak nie zawsze jest to dobra decyzja. Dzieje się tak, ponieważ prywatne gabinety stomatologiczne oferują szybkie terminy dla pacjentów, dzięki czemu nie trzeba długi czekać.

Poza tym możemy również liczyć na pełen profesjonalizm zarówno podczas leczenia, jak i zwykłych wizyt kontrolnych. Szukając gabinetu dentystycznego, należy zwrócić uwagę na jakość świadczonych usług.