środa, 17 kwietnia 2024r.

Gdzie wyrzucić kartony po meblach? Czy takie produkty mogą się przydać?

photo 1612288841822 627277793f21cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzN3x8c3RvcmFnZSUyMHRyYW5zcG9ydGF0aW9ufGVufDF8MHx8fDE3MDcwNDQ3NDF8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Wielkogabarytowe produkty bardzo często przywożone są w zdemontowanej wersji, choć zdarza się, że meble dostarczane są w całości. Najczęściej są one wtedy zapakowane w dużych rozmiarów opakowania kartonowe i zabezpieczone specjalnymi materiałami. Co można zrobić takimi pudełkami?

Wyrzucać, czy nie? Raczej nie warto!

Kartonowe opakowania najlepiej jest przechowywać na poddaszu. Jeśli są one zbyt duże, można spróbować je rozłożyć i zwinąć w rulon. Takie pudełka mogą przydać się w przypadku przeprowadzki, gdy będziemy potrzebować ponownie opakowań na przewożone towary. Wielkogabarytowe meble łatwiej będzie zabezpieczyć, jeśli zachowamy oryginalne pudełka w domu.

Kartony są podstawowym materiałem zabezpieczającym przewóz mebli w Warszawie. Takie pudełka skutecznie ochronią powierzchnię przed uszkodzeniem i ustabilizują produkty na czas przejazdu. Oczywiście dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii bąbelkowej czy styropianu zwiększy bezpieczeństwo, choć w niektórych przypadkach nie będzie ono konieczne.

Duże kartony mogą się komuś przydać…

Jeśli faktycznie planujemy pozbyć się takich opakowań, najlepiej oddać je osobom potrzebującym. Być może ktoś wśród bliskich lub znajomych organizuje właśnie transport mebli z Warszawy i potrzebuje takich opakowań. Pudełka chętnie wykupują też firmy organizujące przeprowadzki, które potrzebują materiałów do zabezpieczenia przewożonego towaru.

Kartonowe opakowania doskonale sprawdzą się również nam do przechowywania zbędnych akcesoriów. W pudełku można chować na przykład czasopisma, nieużywane elementy garderoby czy mniejsze akcesoria. Jeśli w pomieszczeniu nie ma wilgoci, kartonowe pudełko może przetrwać tam wiele lat.

Inne materiały do pakowania też dobrze mieć pod ręką

Gdy kupujemy sprzęty elektroniczne lub urządzenia AGD, zawsze powinniśmy przechowywać opakowania i zastosowane zabezpieczenia w swoim domu. W razie wystąpienia usterek będziemy musieli odesłać sprzęt do naprawy, a takie pudełka przydadzą się wtedy do zabezpieczenia go na czas transportu.

Folię bąbelkową czy styropianowe wkładki zawsze możemy także wykorzystać do wysyłki innych akcesoriów. Dzięki temu lepiej zabezpieczymy paczkę i nie będziemy musieli wydawać środki na kolejne materiały zabezpieczające.