niedziela, 04 czerwca 2023r.

Garnitur na miarę, jakie buty wybrać?

unnamed file

Elegancka prezentacja i szyk to również umiejętny dobór dodatków oraz butów. W modzie męskiej, a także w damskiej rok w rok zmieniają się trendy. Jednakże klasyczna elegancja jest zawsze ponadczasowa. Do niej należy garnitur szyty na miarę oraz odpowiednio dobrane buty. Całość dopełnią inne dodatki, lecz te dwa kluczowe elementy powinny być idealnie dopasowane.

Buty to inwestycja, taka jak garnitur

Odzież stanowiąca o elegancji powinna być traktowana, jako inwestycja. Poprzez nią mężczyzna może otrzymać wiele profitów tak w życiu prywatnym, jak zawodowym. Buty oraz garnitur na miarę powinny być z najlepszego gatunku. Wysoka jakość pozwala na długotrwałe użytkowanie, a stan butów, czy odzieży długo będzie jak nowy.

Wybierając dobre gatunkowo obuwie i dopasowując do eleganckiego stroju można być pewnym, że prędzej, czy później ta inwestycja się zwróci. Korzyści z dobrze dobranego całego stroju jest wiele. Wygoda i dobre dopasowanie skrojonego na miarę garnituru, a także idealnie dopasowane półbuty zapewnią, że nawet pod koniec dnia pracy elegancja zostanie zachowana.

Z jakiego materiału buty do eleganckiego garnituru?

Skóra jest podstawowym materiałem obuwia eleganckiego mężczyzny. W zestawieniu z garniturem czy smokingiem nie ma alternatywy dla butów skórzanych. Tak jak garnitur, buty muszą być dobrze skrojone i zrobione ze skóry dobrego gatunku.

Dobrym przykładem są oxfordy, półbuty, które każdy mężczyzna powinien mieć w szafie. W kształcie smukłe i wąskie stanowią uniwersalne obuwie. Ze swoim okrągłym, nakładanym noskiem oraz zamkniętą przyszwą prezentują się niezwykle elegancko zachowując ponadczasowy styl. Zazwyczaj uszyte są z czarnej skóry, nie posiadają zdobień, jedynie eleganckie szwy, a w najokazalszych odsłonach mają również skórzaną podeszwę.

Inne klasyczne rozwiązania

Elegancja i szyk zawarte są również w butach derby. Jest to obuwie na mniej formalne okazje, doskonałe do różnego rodzaju garniturów. Prezentują się doskonale w kolorach czerni, granatu oraz brązu. Jest to dobry wybór do garnituru w pracy lub na spotkania biznesowe.

Inne dobrze wyglądające buty to brogsy, czyli półbuty z dziurkami na wierzchniej warstwie skóry, dobre chociażby do garnituru z tweedu. Na zimę dobrze jest zaopatrzyć się w monki, które są głębokimi półbutami zapinanymi na klamry.

Wymienić można wiele rodzajów butów pasujących do garnituru. Elegancki mężczyzna powinien mieć w szafie kilka na różne okazje. Powinien pamiętać o dobraniu koloru i dobrym dopasowaniu buta do fasonu garnituru.