środa, 17 kwietnia 2024r.

Fotoodmładzanie – ile zabiegów potrzeba, żeby było widać efekty?

unnamed file

Fotoodmładzanie to innowacyjny, nowoczesny zabieg laserowy mający na celu poprawę wyglądu skóry twarzy i ciała. Jest on zalecany osobom posiadającym widoczne oznaki starzenia takie jak zmarszczki, utrata elastyczności skóry, przebarwienia i nie tylko. Fotoodmładzanie jest skutecznym zabiegiem na różne problemy skórne, dlatego cieszy się tak dużym powodzeniem. 

Jak działa fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie polega na naświetlaniu skóry światłem o odpowiednim stężeniu, które wnika w głąb skóry i zostaje wychwycone przez melaninę i hemoglobinę. Światło lasera pobudza komórki skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. 

Zabieg umożliwia pozbycie się przebarwień, plam starczych, spłycenie zmarszczek, dzięki niemu skóra jest ujędrniona, bardziej elastyczna i napięta. Fotoodmładzanie jest zaliczane do zabiegów mało inwazyjnych, przy czym oczywiście, aby uzyskać zadowalające efekty, trzeba przejść serię zabiegów. 

Zabiegi odmładzające na twarz

Fotoodmładzaie twarzy sprawdzi się w przypadku osób, które przekroczyły 30-sty rok życia i chciałby zadbać o swoją skórę i przeciwdziałać procesom starzenia. To bardzo dobry czas na to, aby wdrożyć terapię  przeciwstarzeniową.

Zabiegi odmładzające na twarz wcale nie muszą być inwazyjne, warto zacząć od serii zabiegów fotoodmładzaznia, które są skuteczne, a jednocześnie niezwykle bezpieczne. Nie bez przyczyny cieszą się tak ogromną popularnością.

Gdzie wybrać się na taki zabieg?

Kluczowe jest to, aby zdecydować się na zabieg w dobrym gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki temu można mieć pewność, że zabiegi przyniosą bardzo dobre efekty. Chociaż po pierwszym zabiegu widać pierwsze efekty, trzeba przejść całą serię, aby móc uzyskać zadowalające, najlepsze efekty.

W zależności od indywidualnych potrzeb skóry trzeba przejść około 3-6 zabiegów fotoodmładzania. Ważne jest to, aby były one przeprowadzane w odpowiednich odstępach czasowych, które ustali specjalista. Zabieg nie jest bolesny, w czasie terapii odczuwalne jest jedynie ciepło lasera, jednak nic poza tym.

Bez wątpienia warto korzystać z zabiegów laserowych na twarz i ciało, gdyż obecnie są uważane za najskuteczniejsze, a jednocześnie mało inwazyjne. Fotoodmładzanie jest bezpieczne, skuteczne, pozwala na poprawę wyglądu i kondycji skóry, tak więc na pewno warto zainwestować w takie zabiegi, szczególnie że wcale nie jest drogie.