sobota, 20 lipca 2024r.

Drzwi wejściowe – nowoczesne wzornictwo i elementy dekoracyjne

unnamed file 3

Drzwi zewnętrzne poza spełnieniem odpowiednich parametrów termoizolacyjnych oraz antywłamaniowych muszą również dobrze się prezentować. Wybierając ten element do domu warto zwrócić uwagę na model, który będzie atrakcyjny i spójny z wyglądem elewacji. Aktualne trendy we wzornictwie stawiają na produkcję drzwi wejściowych w różnych stylach, od klasycznego, przez rustykalny do nowoczesnego.

Poza wzorem skrzydła drzwiowego producenci proponują również dodatkowe elementy dekoracyjne, jak doświetla drzwiowe. Tu, jeśli jest miejsce wokół drzwi możemy zamontować doświetla górne lub boczne, albo jedne i drugie. W każdym przypadku warto w sposób przemyślany wybrać wzornictwo i elementy dekoracyjne by zachować styl i elegancję domu.

Doświetla –  co to jest i kiedy warto je zamontować?

Doświetla lub naświetla, to przeszklone elementy montowane wokół drzwi. Wśród korzyści użytkowych można wyróżnić dodatkowe oświetlenie wewnętrznej przestrzeni przy drzwiach oraz widoczność zewnętrznej strefy. Jeśli chodzi o wygląd, to wejście z doświetlami optycznie jest większe, a całość prezentuje się okazale i elegancko.

Warto jednak nadmienić, że doświetla, by dobrze się prezentowały powinny być zamontowane w odpowiednio dużej przestrzeni. Tu istotne jest również odpowiednie wykonanie montażu, tak by zachować szczelny i wytrzymały charakter przeszkleń. Warto wybrać takie, które składają się z kilku warstw szyb i wypełnione są gazem.

Drzwi z elementami dekoracyjnymi wewnątrz skrzydła drzwiowego

Drzwi zewnętrzne, jeśli miejsce na to nie pozwala, mogą zawierać elementy przeszklone w skrzydle drzwiowym. Takie modele są niezwykle ciekawe i różnorodne designersko. Szkiełka w drzwiach są również, jak doświetla, elementami wysoko izolacyjnymi oraz wytrzymałymi, więc nie trzeba martwić się o ich uszkodzenie lub o utratę ciepła z domu.

 Przeszklenia drzwiowe oferowane są w nieskończonej liczbie kształtów i wzorów, a także kolorów. Wybór drzwi z przeszkleniami pozwala na uzyskanie efektu niezwykle eleganckiego wejścia. Tu jednak warto pamiętać, że takie modele lepiej sprawdza się w przypadku domu wolnostojącego niż w mieszkaniu w bloku.

Mieszkanie w bloku i eleganckie drzwi

Eleganckie drzwi do mieszkania nie muszą być gładkie i jednolite. Tu warto postawić na ornamenty i wzory, a także różnorodne faktury materiałów wykończeniowych. Zamiast przeszkleń można zastosować elementy podobne, tylko pełne, które z jednej strony zapewnią dobry wygląd, a z drugiej nie będą prześwitywały. Wybierając drzwi do domu warto zaplanować wygląd wejścia wcześniej, ale montować na końcu, by uzyskać odpowiedni efekt.