niedziela, 04 czerwca 2023r.

Czy garnitur trzyczęściowy w biznesie to zbyt wielka ekstrawagancja?

photo 1584940121258 c2553b66a739cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1OHx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Trzyczęściowy garnitur kojarzony jest zazwyczaj z wysokim poziomem elegancji i przeznaczeniem na wyjątkowe okazje, np. na ślub lub inną bardzo formalną uroczystość. To sprawia, że panowie, którzy na co dzień muszą zakładać garnitur, rzadko po modele tego typu sięgają.

Zbyt formalny strój nieadekwatny do okazji, może dać wrażenie, że mężczyzna nie potrafi się odnaleźć w danej sytuacji. To jest wyjątkowo mylne wrażenie, szczególnie w przypadku biznesmenów, gdzie im bardziej elegancki strój, tym lepsza prezencja. To prowadzi do większej pewności siebie i często lepszych rezultatów w negocjacjach.

Co sprawia, że trzyczęściowy garnitur jest tak elegancki?

Garnitur składający się ze spodni i marynarki, czyli dwuczęściowy, jest idealnym strojem formalnym w zawodowym życiu wielu mężczyzn. Niekiedy wystarczy sama marynarka, by uzyskać odpowiednio elegancki wygląd. Jednakże w niektórych profesjach, a także w biznesie potrzebne są takie rozwiązania, które podniosą styl, szyk i elegancję mężczyzny.

Trzyczęściowy garnitur szyty na miarę jest zdecydowanie bardziej elegancki od dwuczęściowego. Choć wydawałoby się, że kamizelka, jako trzeci element stroju, nie może być aż tak ważna, to jednak właśnie ona stanowi istotną różnicę w stopniu formalności stroju. Dobrze dopasowane do siebie elementy, czyli spodnie, marynarka i kamizelka, niezwykle efektownie wpływają na wygląd.

Jak umiejętnie dobrać kamizelkę?

Podstawowym kryterium oceny eleganckiego wyglądu jest wyjątkowo dobrze leżący na sylwetce strój. Dotyczy to każdego rodzaju odzieży, w szczególności garniturów, smokingów lub fraków. Kamizelka, jako element trzyczęściowego garnituru musi również spełniać to kryterium.

Kamizelka, będąc częścią całości, nie może być ani za duża, ani za mała. Musi być w sam raz, idealnie wpasowując się pod marynarkę. Istotne jest również, by miała odpowiednią długość i sięgała do paska spodni, gdyż za długa lub za krótka jest absolutnym błędem w dziedzinie eleganckiego ubioru.

Kolor i deseń, czyli jak dopasować kamizelkę do garnituru?

Teoretycznie trzyczęściowy garnitur powinien być w jednolitym kolorze i mieć ten sam deseń. Garnitur z kamizelką tworzy całość, która musi być spójna tak, aby zachować elegancki wygląd. Jednakże według aktualnych trendów mody męskiej trzyczęściowy garnitur może być różnokolorowy i mieć różny deseń.

W takim przypadku warto pamiętać, by każda część tego kompletu zawierała wspólne elementy, co da efekt jednolitości. Trzyczęściowy garnitur jest doskonałym wyborem dla biznesmena ceniącego szyk i elegancję, nie tylko w wyglądzie, ale również w zachowaniu i postępowaniu.