sobota, 20 lipca 2024r.

Codzienny garnitur, czyli strój elegancki, choć mniej formalny

unnamed file

Swobodny garnitur, choć mniej formalny przydaje się w wielu życiowych sytuacjach, ale należy go umiejętnie wybrać. Odpowiedni strój codzienny powinien zapewniać swobodę, być dopasowany i sprawiać wrażenie niewymuszonej elegancji. Tu warto kierować się kolorystyką, stylem, a także własną wyobraźnią.

Garnitur szyty na miarę u krawca jest dobrym pomysłem, gdyż wysoka jakość i umiejętnie dopasowany do sylwetki przez długi czas zachowa ponadczasowy wygląd. Biorąc pod uwagę zmiany w modzie warto wybrać klasyczny styl lub taki, który utrzymuje się od wielu sezonów. Jak więc dobrze wybrać garnitur na co dzień? Podpowiadamy!

Po pierwsze: wybór koloru i tkaniny

Garnitur codzienny doskonale sprawdzi się w pracy, a także jako element garderoby noszony przy mniej formalnych okazjach. Jego zaletą jest to, że można go nosić w całości, albo osobno. Niekiedy sama marynarka będzie pasowała do dżinsów, a jednocześnie zapewni odpowiednią dozę strojności.

Wybierając garnitur, warto skupić się na kolorach, które można połączyć z barwami innych części garderoby. Granat, zieleń i brąz, dobrze współgrają z większością posiadanej garderoby. Swobodny styl zapewni szeroka gama wzorów, a także wybór odpowiedniej tkaniny, np. flanela, mieszanki lnu i lekka wełna.

Po drugie: wszechstronność garnituru codziennego

Garnitur zapewniający swobodę powinien doskonale współgrać z elegancką koszul, a także z t-shirtem lub golfem. Tu dobrym wyborem będzie kaszmir na zimę lub bawełna na lato. Marynarka lub same spodnie powinny dobrze dopasować się do różnorodnych odmian pozostałej odzieży.

Spodnie w tym celu muszą być wygodne, elastyczne oraz dopasowane do sylwetki. W kroju garnituru na co dzień można pokusić się o sztruks, który dobrze dopasuje się do flaneli. Zestawienie tych materiałów w odpowiedni sposób warto skonsultować już na etapie szycia z krawcem, który również doradzi dobór kolorystyczny.

Po trzecie: niewymuszona elegancja

Mężczyzna w garniturze uszytym na miarę zawsze wygląda niezwykle elegancko. Nawet, jeśli jest to codzienny strój w stylu mniej klasycznym, to noszenie z pewnością podnosi walory estetyczne pana. Zależy to jednakże od umiejętności dobrania kolorów, stylu i dodatków do garnituru.

Ważna jest również świadomość, kiedy i w jakich okolicznościach taki strój pasuje. Niewątpliwie przyswojenie zasad poruszania się w każdym rodzaju stroju formalnego będzie miała odzwierciedlenie w uzyskaniu dobrego efektu. Sięgając po garnitur codziennie mężczyzna przyzwyczaja się do niego, jak do drugiej skóry i nawet przy bardzo formalnych okazjach potrafi się odpowiednio ubrać oraz zachować.