środa, 17 kwietnia 2024r.

Co zrobić, żeby bateria w telefonie dłużej trzymała?

unnamed file 5

Bez zasilania, żadne urządzenie nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego, aby uniknąć szybszego zużycia baterii, warto dowiedzieć się co można zrobić, by nie dopuścić do utraty właściwości ogniwa. Jest kilka sposobów, dzięki którym można znacznie przedłużyć czas życia akumulatora, a przez to obyć się bez kosztownych napraw. Od czego zatem zacząć?

Wyeliminuj niepotrzebne aplikacje!

Na smartfonach znajduje się mnóstwo aplikacji, które mogą powodować znaczne zwiększenie poboru prądu. W tym przypadku oczywiście wymiana baterii LG V30 nie będzie potrzebna, jednak okres od ostatniego naładowania ogniwa do ponownego może znacząco się skrócić.

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy któreś niepotrzebne aplikacje działają w tle. Czasem nawet niewyłączone gry mogą stale pobierać niewielką ilość danych internetowych, aby utrzymać status konta gracza do ponownego wznowienia zabawy. Po wyeliminowaniu niepotrzebnych aplikacji warto sprawdzić strony internetowe. Być może niektóre będą ładować się w tle, co również może zwiększyć zużycie energii.

Ładuj telefon, tylko z głową!

Ogniwa produkowane obecnie do obsługi smartfonów mają ograniczona żywotność. Zwykle wynosi ona kilkadziesiąt cykli ładowania. Pojedynczy taki etap składa się z pełnego naładowania urządzenia, oraz jego całkowitego rozładowania.

Można więc wydłużyć czas działania baterii poprzez umiejętne ładowanie. Niezalecane jest zarówno uzupełnianie energii do pełna, jak i czekanie z podłączeniem ładowarki aż sprzęt automatycznie się wyłączy. Najlepiej utrzymywać poziom energii między 20-80 procent pojemności, dzięki temu LG G6 wymiana baterii może przez długi czas nie być konieczna!

Co jeszcze mogę zrobić?

Ogniwa smartfonów bardzo źle znoszą wahania temperatur. Nadmierne ich nagrzanie czy ochłodzenie może zmniejszyć efektywność pracy i przyczynić się do strat energii. Warto nie tylko kontrolować gdzie zostawiamy telefon, lecz również czy nie ulega on przegrzaniu podczas użytkowania, czy jego przenoszenia w kieszeni od spodni.

Należy również unikać uderzeń telefonu. Przy upadku sprzętu na twardą powierzchnię, wymiana wyświetlacza jest bardzo prawdopodobna. Jednak wstrząs może również doprowadzić do uszkodzeń wewnętrznych ogniwa, a wówczas LG V30 wymiana baterii okaże się niezbędna. Najlepiej jest zostawiać telefon w bezpiecznym miejscu na czas, gdy nie będzie on nam potrzebny. Jednym ze sposobów zabezpieczenia są również specjalne osłony oraz etui, choć nie dadzą one stuprocentowej pewności braku uszkodzeń w razie upadku.