niedziela, 04 czerwca 2023r.

Co to buty hikingowe? Sprawdź kiedy mogą się przydać!

photo 1662755732007 0b1e1fddacc7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8U2hvZSUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY2NTMyNTM3Ngixlibrb 1.2.1q80w1080

Z pojęciem trekkingu spotkał się chyba każdy amator aktywnego wypoczynku w górach. Takie wyprawy bardzo często wiążą się z odpowiednim przygotowaniem, ponieważ trzeba uzbroić się w niezbędne akcesoria, które ułatwią pokonanie szlaku przy słabszej pogodzie. Jest jednak bardziej ogólne pojęcie określające wędrówkę – to hiking. Na czym polega ten sport? I jakie buty najlepiej dobrać do takiej wyprawy?

Hiking znaczy wędrówka

To ogólne pojęcie, którym określa się pieszą wędrówkę przez dłuższy czas. To określenie nie odnosi się bowiem do charakteru otoczenia, które zwiedzamy. Bardziej chodzi o długość wyprawy, która może niekiedy być rozłożona nawet na kilka, kilkanaście dni. Hiking można więc uprawiać zarówno w górach, jak i lesie, na miejskich uliczkach czy łąkach.

W tym sporcie liczy się marsz przez ustaloną trasę. Może ona przebiegać po zróżnicowanym terenie, dlatego przed rozpoczęciem aktywności dobrze jest zaopatrzyć się w wygodne buty damskie marki Salomon. Oprócz nich warto mieć ze sobą inne akcesoria, potrzebne w trakcie wyprawy, np.: jedzenie, dodatkową bluzę, latarkę, czy powerbank.

Jakie buty będą najlepsze?

Obuwie do hikingu wcale nie musi być tak wyszukane, jak produkty trekkingowe. W ich przypadku bardziej stawia się na sztywną konstrukcję i grubą podeszwę, która zapewni stabilizację na każdym rodzaju podłoża. Podczas hikingu przydadzą się lżejsze warianty odznaczające się komfortem i wygodą nawet po długim czasie stosowania.

Najlepiej postawić na buty marki Salomon z elastyczną podeszwą, które będą lżejsze od tradycyjnych trekkingów. Obuwie powinno przede wszystkim doskonale przylegać do stopy i nie powodować otarć po wielogodzinnym marszu. Dobrze jest przy zakupie sprawdzić, czy produkt ma wyprofilowane wkładki, które pomogą zachować odpowiednią postawę ciała. Warto też znaleźć produkty częściowo odporne na działanie wilgoci, takie jak warianty Salomon Speedcross 5.

Trekking to też hiking?

W pewnym sensie faktycznie wyprawy wysokogórskie można uznać za formę hikingu. Pod tym pojęciem kryje się każda piesza wędrówka o określonej długości trasy i czasu trwania, a wyprawa trekkingowa bardzo często wiąże się z pokonaniem dużej liczby kilometrów.

Trzeba jednak podkreślić, że hiking polega na czerpaniu przyjemności z samego marszu, z kolei trekking skupia się bardziej na pokonywaniu trudniejszej trasy, zwiedzaniu interesujących szlaków a niekiedy też sprawdzeniu odporności na trudne warunki atmosferyczne. Jest to zatem sport bardziej wymagający, do którego powinniśmy się lepiej przygotować.

https://woliniusz.pl/firm-pol-1470921164-Salomon.html