niedziela, 04 czerwca 2023r.

Co leczy ortopeda? Sprawdzamy kiedy wybrać się do tego specjalisty…

photo 1508387150737 7ce104ed3b0acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxib25lfGVufDF8MHx8fDE2NDkzMzU5NTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Nasze ciało nieustannie narażone jest na urazy mechaniczne. Choć mamy jeden z najlepszych układów kostno-szkieletowych spośród innych istot na Ziemi, czasem i on odmawia posłuszeństwa. Na szczęście większość takich problemów da się naprawić. A zajmie się tym odpowiedni ortopeda. Kim jest ten specjalista? I jakie schorzenia może wyleczyć?

Ortopeda – człowiek o wszechstronnym zainteresowaniu…

Choć wielu słysząc to określenie ma na myśli specjalistę od łączenia złamanych kości, w rzeczywistości jego zakres pracy jest znacznie szerszy. To osoba, która zajmuje się wszelkimi zmianami w obrębie układu ruchu, począwszy od urazów kości, stawów, oraz chrząstek, aż po dolegliwości związane z bólami kręgosłupa, żeber, lub odcinka biodrowego.

Ortopeda przyjmujący prywatnie w Zielonej Górze w każdym z tych przypadków może udzielić cennego wsparcia. Często jest to specjalista, który współpracuje z innymi farmaceutami przy leczeniu poważniejszych dysfunkcji.  Dobry ortopeda może w taki sposób poskładać złamane kości, że po ich zrośnięciu się pacjent nie będzie odczuwał żadnych zmian.

Jak wygląda leczenie u ortopedy?

Najczęściej proces diagnozy i zastosowania odpowiedniej terapii składa się z kilku etapów. Na wstępie klinika ortopedyczna w Zielonej Górze szczegółowo zapoznaje się z historią pacjenta i okolicznościami zdarzenia. W ten sposób specjalista zbiera informacje, niezbędne na dalszym etapie leczenia i stawia pierwsze diagnozy.

Dobór metody leczenia poprzedzony jest licznymi badaniami obrazowymi, takimi jak USG, tomografia czy zdjęcie rentgenowskie. Wszystkie te zabiegi mają pomóc specjaliście w określeniu przyczyny problemu i ustaleniu skutecznej metody. W dalszej kolejności przeprowadza się odpowiednie leczenie. Nie zawsze spotkanie z ortopedą kończy się operacją. W wielu przypadkach wystarczy prosty zabieg nastawienia kości lub unieruchomienia kończyny za pomocą gipsu.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Podobnie jak we wszystkich branżach, również w medycynie zdarzają się wybitni specjaliści i osoby, które nie powinny pracować na swoim stanowisku. Warto więc zastanowić się przed wyborem właściwej placówki. Dobry ortopeda precyzyjnie przeprowadzi nawet najbardziej skomplikowany zabieg i pomoże przywrócić pełną sprawność. Niewłaściwa osoba może źle poskładać złamanie, a efekty tego stanu zobaczymy dopiero po kilku latach.

Jak wybrać najlepszą klinikę ortopedyczną? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na renomę firmy. Dobrze jest także dowiedzieć się jaki sprzęt specjaliści wykorzystują podczas pracy i sprawdzić opinie na temat placówki. W ten sposób znacznie łatwiej można będzie podjąć słuszną decyzję.