Leonardo Da Vinci pisał: „Doświadczenie nigdy nie myli. To jedynie twój osąd błądzi, spodziewając się rezultatów, które nie są bezpośrednim wynikiem twoich eksperymentów”. Dzięki konkursowi Grupy Adamed uczniowie pomorskich szkół będą mogli przekonać się o tym osobiście eksperymantując w nowoczesnym szkolnym laboratorium, które stanowi nagrodę główną. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca 2016 r.

Na swoje 30-lecie Adamed, polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, wyposaży 30 placówek edukacyjnych w nowoczesne pracownie laboratoryjne. O tym, gdzie one trafią zadecyduje ogłoszony konkurs dla uczniów i nauczycieli. Wystartować w nim mogą klasy lub koła naukowe, a zadaniem konkursowym jest przygotowanie 2-3 minutowego filmu z lekcją edukacyjną wraz ze scenariuszem dotyczącym jednego z czterech tematów:

  • Chemia w kuchni i jedzeniu
  • Co by było gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
  • Z czego składa się Wszechświat?
  • Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

W pierwszym etapie konkursu przesłane prace będą oceniane przez internautów w głosowaniu online. Setka projektów z największą liczbą głosów dostanie się do drugiego etapu, w którym pięcioosobowe jury dokona wyboru finałowej trzydziestki. Kryteriami oceny będą pomysłowość, oryginalność, kreatywność, poprawność merytoryczną a także jakość i czytelność materiałów oraz liczba zdobytych głosów w publicznym głosowaniu.

30 najlepszych prac zdobędzie nagrodę – wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 12 czerwca na stronie organizatora oraz na profilu na Facebooku Adamed SmartUP. Rozstrzygnięcie nastąpi po wakacjach.

Fot. Depositphotos Noam Armonn / pomorskie.eu