Jak wygląda i kiedy stosować laserowe zamykanie naczynek?
Wiele osób boryka się z problemem pękających naczynek, spowodowanym przez wiele czynników. Należy do nich z pewnością uwarunkowanie genetyczne, skłonność do nadciśnienia lub zaburzenia hormonalne. Skóra, szczególnie twarzy, w takim przypadku traci wiele na swojej urodzie.
Współczesna kosmetologia oferuje kilka skutecznych rozwiązań tego problemu. Nie tylko odpowiedni tryb życia, dieta oraz pielęgnacja cery mogą te efekty zminimalizować. Bardziej skuteczne jest laserowe zamykanie naczynek. Kraków to miasto, w którym można w tej dziedzinie znaleźć specjalistów.
Zmiany naczyniowe – wygląda zabieg zamykania naczynek?
Patologia naczyniowa polega na pojawianiu się rumieni, plamek, naczyniaków i innych zmian skórnych związanych z funkcjonowaniem układu naczyniowo-krążeniowego. Zazwyczaj pojawiają się z wiekiem i powstają na skutek działania czynników zewnętrznych lub rozregulowania biologicznego organizmu. Wczesne podjęcie leczenia pozwala nie tylko na uzyskanie dobrego wyglądu, ale również umożliwia zapobieganie głębszym patologiom zdrowotnym.
Zabieg laserowy to procedura bezbolesna i nieinwazyjna. Jest wyjątkowo skuteczna metoda wykorzystywana coraz chętniej w leczeniu różnych zmian dermatologicznych, również prz zamykaniu naczynek. Laser FOTONA stosowany w zabiegu wnika głęboko w naczynka krwionośnie i dociera do hemoglobiny, powodując ich zamykanie i regenerację.
Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu
Laserowe zabiegi ogólnie są uznane za bezpieczne i skuteczne. Ważne jest również to, że są nieinwazyjne, szybkie i bezbolesne. Jedyne odczucia jakie przy zabiegu mogą się pojawić, to mrowienie lub delikatne pieczenie.
Po przeprowadzonym zabiegu skóra jest nadwrażliwa i narażona na czynniki takie jak temperatura i światło. To jednak mija dość szybo, a stosowanie w tym okresie odpowiednio dopasowanych delikatnych kosmetyków jest kluczowe.
O czym warto pamiętać przed i po zabiegu laserowym?
Zamykanie naczynek metodą laserową to ingerencja w wewnętrzne struktury sków i usuwanie naczyń dokładnie tak, jak usuwa się krwiaki, czy zasinienia. Do takiego zabiegu warto się dobrze przygotować. Istotne jest w okresie kilku tygodni przed nim nie opalanie się na słońcu, ani nie korzystanie z solarium, czy samoopalaczy.
Gojenie po zabiegu trwa kilka tygodni. W tym czasie również należy unikać wszelkich szkodliwych dla skóry czynników. Dopasowane do wrażliwej cery kremy przyśpieszają regenerację, ale warto pamiętać o nienadmiernym używaniu kosmetyków. W przypadku zamykania naczynek na nogach wskazane jest użycie obciskających rajstop lub bandaża elastycznego, tak by nie powstały nowe pęknięte naczynka.