czwartek, 20 stycznia 2022r.

Co robi rekruter? Czy możliwa jest praca zdalna?

Co robi rekruter? Czy możliwa jest praca zdalna?

Wiele zadań można z powodzeniem wykonać za pomocą pilota. Wprowadzanie danych, programowanie, grafika, korekta, tłumaczenia. A czy zarządzanie zasobami ludzkimi może być jednym z tych zawodów?

Przejście na innowacyjne rozwiązania

Wydaje się, że specjalista HR powinien codziennie być obecny w biurze, aby spotykać się z kandydatami, omawiać potrzeby z firmami i żyć duchem i rytmem firmy. Ale czasy się zmieniają i mamy już pracowników wideo, telekonferencje, wiadomości korporacyjne i systemy oparte na chmurze. Można stwierdzić, że warto jest zdecydować się na coś takiego jak rekruter praca zdalna.

Technologia wychodzi naprzeciw potrzebom rekruterów, a podróżowanie po Polsce w celach służbowych staje się kosztem trudnym do uzasadnienia. Rozwój technologiczny oszczędza również czas w codziennych dojazdach do pracy, co oznacza lepszą jakość życia, a tym samym większe zadowolenie pracowników. Zatem warto jest postawić na rozwiązanie jakim okazuje się być rekruter praca zdalna.

Obecne propozycje

W dzisiejszych czasach, gdy internet pozwala nam na szybką komunikację, to świetna forma pracy. Z mojego punktu widzenia jako pracownika jest to przede wszystkim oszczędność czasu. Pracuję na miejscu, więc nie marnuję kilku godzin dziennie na dojazdy – zaznacza rekruter praca zdalna.

Inną ważną kwestią są finanse – nie muszę kupować biletu ani wydawać pieniędzy na paliwo. Pracodawca oszczędza przestrzeń biurową. Trzecią kwestią jest brak stresu związanego z zatłoczeniem.

Dodatkowo mam własny pokój na biuro, co pozwala mi skupić się na pracy. Kolejną oszczędnością w moim budżecie jest fakt, że obiad jem w domu, a nie w mieście. W zwykły dzień roboczy o godzinie 17:00 można wyłączyć komputer i od razu wykonać prace domowe lub odpocząć. A co najważniejsze dla osób lubiących pracować w godzinach nocnych – rano możesz spać dłużej. Zatem w aspekcie rekrutera praca zdalna można zauważyć wiele zalet.

Krótkie tło podsumowania

Moim zdaniem ten system pracy bardzo dobrze sprawdza się u osób z dużą motywacją wewnętrzną, dlatego dobrze jest mieć możliwość skorzystania z narzędzia sprawdzającego jego poziom lub przekonać się w praktyce, czy jesteśmy osobą, która zawsze znajduje pracę – nawet jeśli główne i najważniejsze zadania to już te spełnione.

Większość naszych procesów rekrutacyjnych jest już online. Ogłoszenia nie są rozwieszane pocztą ani publikowane w gazetach, a kandydat nie musi przynosić CV do biura pracodawcy. Działamy w Internecie, publikujemy ogłoszenia na portalach branżowych, kandydaci aplikują poprzez formularze online. Zatem okazuje się, że warto zdecydować się na takie stanowisko, jak rekruter praca zdalna.